ManşetMilli Takımlar

Meryem Boz: ‘Tüm madalyalara talibiz’

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Voleybol Milletler Ligi, Tokyo Olimpiyat Oyunları ve CEV Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor. Milli oyuncumuz Meryem Boz, hazırlıklar ve hedefler hakkında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

Üç önemli turnuvada da hedeflerinin madalya olduğunu dile getiren 33 yaşındaki sporcu, “Üç önemli turnuvada yer alacağız. Teknik olarak hazır olsak da şu an alışma sürecindeyiz. Milletler Ligi daha çok alışma dönemi gibi geçecek diye düşünüyorum ama önemli ve daha önce madalya aldığımız bir turnuva. En önemli turnuvamız tabii ki olimpiyatlar. Olimpiyatlarda kürsüde olmak istiyoruz. Sonrasında Avrupa Şampiyonası var ve finalde kaybettiğimiz bir maç var. Tüm madalyalara talibiz” diye konuştu.

“TAM ENERJİMLE MİLLİ TAKIMA GELDİM”

Milli takım kampına hazır geldiğini söyleyen Boz, “Lig tamamlandıktan sonra 20 gün bir aram oldu, arkadaşlarıma göre daha dinlenerek kampa katıldım. Tam enerjimle milli takım kampına katıldığım için şanslıyım” dedi.

“ŞAMPİYON TAKIMA GELDİĞİM İÇİN MUTLUYUM”

Milli pasör çaprazı Boz, VakıfBank’a transferi için de “Şampiyon bir takıma geldiğim için çok mutluyum. VakıfBank’a büyük bir katkı sağlayacağıma inanıyorum. Giovanni Guidetti ile uzun yıllar milli takımda çalıştığım için alıştığım bir antrenör. VakıfBank ailesine katıldığım için de çok mutluyum” diye konuştu,

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu