Voleybol hakemleri bugün 18.00’de Online sınava girecek

0
960

Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulundan Voleybol Hakemlerine Online Sınav

Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulu, Koronavirüs (Covid19) salgını sebebiyle liglere verilen aradan dolayı ve evlerimizde geçirmek durumunda kaldığımız karantina günlerini değerlendirmek amacıyla tüm ulusal voleybol hakemlerine yönelik online sınav organize etti.

Konu ile ilgili olarak MHGK Başkanı Aziz Yener’in yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK), koronavirüs (COVID-19) pandemisi sebebiyle liglere verilen aradan dolayı ve evlerimizde geçirmek durumunda kaldığımız karantina günlerini değerlendirmek amacıyla tüm uluslararası/ulusal voleybol hakemlerine yönelik online sınav organize edecektir.

Türkiye Voleybol Ligleri’nde görev yapan A, AB, B ve C klasman voleybol hakemleri ile klasman dışı kalanlar ve seminere katılamadığı için klasman değerlendirmesi dışında kalan hakemleri de kapsayacak sınav, tüm hakemlerin kendi portalları üzerinden aşağıda belirtilen tarih ve saatte, tek oturumda yapılacaktır.

Toplam 40 dakika sürecek sınavda 25 soru sorulacaktır.

Yapılacak sınavda amaç; liglere verilen aradan yararlanarak hakemlerimizin bilgi düzeylerini ölçmek ve eksik görülen hususlar üzerinde hakemlerin bilgi güncellemesi yapmalarına olanak sağlamaktır. Sınav sonunda alınacak not, herhangi bir belirlemeye esas teşkil etmeyecektir. Sınava katılmak, tüm hakemlerimizin kendilerini geliştirmesine yönelik olup gönüllülük esasına dayalıdır.

Sınav Tarihi: 29 Nisan 2020

Sınav Saati: 18:00

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here