Dünya

Mireya Luis’den Umut Dolu Mesajlar

Küba ile üç kez Olimpiyat altın madalyası olan Mireya Luis, bu belirsiz zamanlarda dünyaya umut ve güç mesajı göndermek için sosyal medyayı kullandı.

“Bu, kendimizi koronavirüs pandemisi olan bu taciz edici ve acımasız gerçeklikten kurtarmak için kendimize bakma zamanı. Sevgi, inanç ve umut vermeyi amaçlayan 53 yaşındaki voleybolcu, “Barcelona 1992, Atlanta 1996 ve Sydney 2000’de Olimpiyat şampiyonluğu yaşadı.

“Bu şaşırtıcı zorluğun üstesinden gelmek ve hatta daha iyi bir dünya için çalışmaya devam etmek için gücümüz var.”
Küba’da haber portalında konuşan 2018 yılından bu yana FIVB Genel Başkan Yardımcısı olan Mireya Luis herkesi yönergeleri izlemeye çağırdı:
“FIVB ve NORCECA, insanların evde kalmasını istiyor. Tekrar oynamak için zamanımız olacak. Plan, koşullar yeniden kuruldukça etkinlikleri yeniden planlamaktır. ”

Daha önce Luis, sağlık personeli ve bakıcı olan Olimpiyatçılara özel bir selam göndermişti: “Doktorlar, hemşireler, teknisyenler, laboratuvar çalışanları … Alkışım sadece dokuzda değil, sonsuz ve sürekli alkış. Kendinizi bize verdiğiniz için teşekkür ederim. ”

Mireya Luis geçtiğimiz hafta ESPN tarafından tüm zamanların en iyi on sporcusu arasında seçildi.
Sosyal medya çağından önce doğmuş olan Top 10’un birçoğu, şimdiki figürler gibi medyaya maruz kalmamıştı. Bunlar spor tarihini değiştiren kadın sporculardı.

Bu listede; Mireya Luis, Serena Williams (Tenis), Yelena Isinbayeva (Atletizm – Sırıkla yüksek atlama), Steffi Graf (Tenis), Simone Biles (Jimnastik), Diana Taurasi (Basketbol), Nadia Comaneci (Jimnastik), Wilma Rudolph (Atletizm – Sprint) ), Ronda Rousey (Judo, Güreş) ve Marta Vieira da Silva (Futbol) gibi isimler bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.