Köşe YazarlarıManşet

Mislina’nın Hayatla Bağı Voleybol

Merhaba Kıymetli Okurlarımız,

Dünyanın her yerinde, kadının mücadele, özgürleşme ve dayanışma günü olan 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nde tüm kadınlara saygılarımı sunarak başlamak istiyorum.

Sezonun ilk şampiyonları belli oldu. Eskişehir’de sona eren TVF Kadınlar Voleybol 2.Ligi’nde play off final etabı maçları sonunda rakiplerine üstünlük sağlayan Sakarya Voleybol, Bozüyük Bld. Eğitim Spor, MKE Ankaragücü ASTOR ve Beykoz Belediyesi takımları, önümüzdeki sezon KFC Kadınlar Voleybol 1. Ligi’nde mücadele etmeye hak kazandılar. Bu dört takımı, tam 144 takım arasında oynanan lig maçları ardından play off yarı final ve final maçları sonunda ulaştıkları zafer sebebiyle tebrik ediyorum.
TVF Erkekler Voleybol 2.Ligi’nde play off final etabı maçları da Karaman’da oynandı. 55 takımla oynanan lig etabı ardından yarı final ve final etabı maçları sonunda Karapınar And. Leoparları Birlik Akd., Nazilli Bld., Sorgun Bld. ve Serik Bld. takımları, gelecek sezon Alpaslan Endüstri Erkekler 1. Ligi’nde mücadele etmeye hak kazandılar. Şampiyonlukta emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve 2024-2025 sezonunda bir üst ligde yer alacak tüm takımlara başarılar diliyorum.

Voleybol, toplumun her kesiminden insanın hayatla bağlarını güçlendiriyor. Sporun iyileştirici gücü özellikle gençlerimizi her türlü olumsuz ortamdan korurken, onlara hayat sevinci ve dinamizmi sağlıyor.
İşte bugün maçlarını televizyondan canlı yayında anlatmaya gittiğim Erzin’de tanıştığım, yüreği voleybol sevgisi ile dolu gencecik bir kızdan ‘Haberiniz Olsun’ istiyorum.

Doğuştan kalça çıkıklığı olan 17 yaşındaki Mislina Özer, bebeklikten itibaren 8 kez ameliyat masasına yatmış. Ayaklarını hiç kullanamazken, geçirdiği operasyonlar sonrası yan da olsa ayağını basarak kullanabilmeye başlamış. ‘Şu an bastonlarla da olsa yürüyebiliyorum. Bu benim için çok büyük bir şey. O yüzden mutluyum. Neşemi hiçbir zaman kaybetmedim, moralimi bozmadım ve çok şükür ayaktayım’ diyen Mislina, en büyük moral kaynağının ise Erzin Narenciyesi Yeşilkent Spor sayesinde tanıştığı voleybol olduğunu belirtiyor.  Erzin’in en büyük sosyalleşme alanı olan voleybol maçlarını kaçırmadığını belirten Mislina, ‘Gerçekten çok seviyorum. Hiçbir maçlarını kaçırmıyorum. Şu an tek istediğimiz şampiyon olmak. İnşallah oluruz. Takımımızdaki oyuncular çok iyiler ama daha iyi olabiliriz. Bunun için daha çok çalışmalıyız diye düşünüyorum’ diyerek de hedefe giden yolu özetliyor.

Voleybol Sayesinde Evden Çıkmak Çok Keyifli

Açık Lisede eğitim hayatına devam eden Mislina Özer, sosyal hayatın içinde yer almaya başlamak isterken kendini bir anda voleybol salonunda buluyor. Daha önce hiç voleybol maçına gitmediğini belirten genç kızımız, ‘Bir keresinde İskenderun’a maça gittim. Zaten ondan sonra hiç bırakmadım. Voleybolu çok sevmeye başladım ve şimdi kaçırmadan tüm maçlara gidiyorum’ diye ekliyor. ‘Voleybol takımımız bizi çok mutlu ediyor’ diyen voleybolsever Mislina, galibiyet sonrası takımla zafer fotoğrafında yer almanın kendisini gururlandırdığını söylüyor. ‘Başta başantrenörümüz Güntaç Yılmaz olmak üzere, kulüp yöneticileri Ahmet Saygan ve Halil Kolukısa abilerim her maç beni evden alıp maçlara götürüyorlar. Onları çok seviyorum’ diyen voleybol sevdalısı, Erzin Spor Salonu’nun müdavimleri arasında yer alıyor.

Maç Yoksa Hafta Sonu Zor Geçiyor

Maçtan bir saat önce salona gelerek ısınmaları bile seyreden genç kızımız için voleybol artık vaz geçilmez bir tutku. Takımın deplasmana gittiği haftaları hiç sevmediğini belirten Mislina Özer, Erzin takımına destek olunursa Efeler Ligi’nin çok da zor olmayacağı görüşünde. Ayrıca bu sene ilk defa faaliyetlerine başlayan kız ve erkek alt yapı takımlarında oynayan kardeşlerini gördükçe çok mutlu olduğunu belirten kızımız, voleybol sayesinde gençlerin ufkunun da gelişeceğinin farkında!

Erzin’de Oturarak Voleybol Takımı İstiyoruz

‘Televizyonlarda ve internette görüyorum. Benim gibi insanlar oturarak voleybol oynuyorlar. Hatta takımımızdaki Barış Bıyıklı ve Muhammed Ali Arslan abilerim de kontenjanla yer aldıkları Oturarak Voleybol Milli Takımımızda şehrimizin ilk Milli Voleybolcuları oldukları gibi Avrupa İkinciliği de yaşatmışlardı’ diyen Mislina, ‘Eğer Erzin’de benim gibi arkadaşlar bulabilirsek kulübümüzden oturarak voleybol şubesi açmasını isteyebiliriz’ diyerek de kentteki diğer engelli insanların voleybolun içinde yer almasının sağlanabileceğini ifade ediyor. Şu an kendisin voleybol oynamasının zor olabileceğini söylese de ‘Belki ben de Milli Takımımızda yer alıp devletimizin verdiği Millilik Bursuyla üniversitede okuma şansı yakalayabilirim’ diye de ekliyor. Kim bilir, kendi için olmasa da belki başka bir Erzinli için yol göstermiş de olabilir!

Kıymetli Okurlarımız,

Voleybola sadece bir spor olarak bakmamak gerektiğini Mislina’nın sözlerinde görebiliyorsunuz.
Bu haftalık da bu kadar.
Kalın sağlıcakla.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu