Genel Haberler

Mojarad’ın Rolü Büyük

İranlı Aliasghar Mojarad 2019 yılında bir söz vermişti. Şimdi sadece İran takımı ile değil, aynı zamanda ülkedeki gençler için de eğitimi teşvik etme rolünü oluşturmaya devam ederek büyük bir etki yaratmayı hedefliyor.
Geçtiğimiz Haziran ayında Mojarad, İran Eğitim Bakanlığı tarafından okullar elçisi seçilmişti. Bakan Mohsen Jahi Mirzaei, memleketi Kuzey Khorasan’daki Bojnord’da düzenlenen törende ona bir plaket sunmuştu.
22 yaşındaki spor elçisi, ülkesindeki yoksul çocuklar için okullar inşa etmek ve öğrenme fırsatları sağlamak için fon toplamaya yardımcı olacak.
Mojarad, “Yeni rolümde, çocukların temel eğitim haklarını kullanmalarına ve sonunda kendi geleceklerini şekillendirmelerine yardımcı olmaya çalışacağım.“Amacım, en marjinal alanlarda okul inşa etmek için farkındalık ve fon yaratmak.”
Mojarad, olumlu bir değişim yaratmak için ülkesindeki devasa platformu kullanarak sorumluluğu dört gözle bekliyor.
Liderlik yetenekleri, ülkenin genç takımlarında teşvik edilen İran ekibiyle geleceğinin de bir göstergesi.
“İlk resmi turnuvam Sri Lanka’da düzenlenen 2014 Asyalı Erkekler U19 Voleybol Şampiyonasıydı. En iyi orta blokçu seçildim ve o zamandan beri oyunumda birçok iyileştirme yaptım.
“Bakü’deki 2017 İslami Dayanışma Oyunları’nda yarıştığımızda hala genç takımdaydım. Bu benim için unutulmazdı, çünkü karar setinde Türkiye’ye karşı 8-2 düştük, ancak bir geri dönüş yayınladık ve finale ulaşmak için 20-18 kazandık.

“En büyük başarım, Asya Şampiyonası’nda altın madalya kazandığımızda ve 2019 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nin son turuna kalifiye olduğumuzda kıdemli takımda oldu.”

Orta blokçu gençliğinde oynamaya başladı, ancak voleybolun kanında koşması doğaldı. Bununla birlikte, küçük bir şehirden büyük bir şehre taşınmanın önündeki engelin üstesinden gelmek zorunda kaldı.
“13 yaşında oynamaya başladım. Babam eskiden voleybol oynardı, bu yüzden benim üzerimde büyük etkisi oldu. Profesyonel olmadan önce üç yıl oynadım.
“Üniversitede Beden Eğitimi okuyorum ve voleybol dışında ata binmeyi ve tırmanmayı seviyorum.
“Küçük bir şehirde yaşadığımdan beri büyük zorluklarla karşılaştım, ancak taşındığımda oyunumda pek çok gelişme görmeye başladım.
“En iyi akıl hocam Saeid Marouf çünkü o iyi bir kaptan. Takımdaki genç oyunculara zayıf noktalarına işaret ederek rehberlik eder. Onunla oynamaktan her zaman zevk alırım. ”
Mojarad kuşkusuz sahadaki ve saha dışındaki hedeflerine ulaşır ve ülkesinde yeni bir sporcu dalgasının bir parçası olarak kabul edilir.
“Ben bir savaşçıyım ve hedeflerime ulaşmak ve kazanmak için son nefese kadar savaşıyorum.
“Kazanan bir zihniyetiniz yoksa gerçekten kazanamayacağınıza gerçekten inanıyorum. Ancak kendinize ve ekibinize inandığınızda çabalarınız başarı getirecektir. “

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu