Plaj Voleybolu

Mol ve Sørum, son dört sezona damga vurdular

Elde etmiş olduğu son şampiyonluk ile Norveçli Anders Mol ve Christian Sørum, Dünya Plaj Voleybolu Şampiyonası’nda üst üste üçüncü kez podyuma çıkan ilk Avrupa takımı oldular.

Mol ve Sørum son dört sezonda neredeyse tüm büyük uluslararası turnuvaları kazandılar. Dört kıta şampiyonluğunun yanı sıra, Plaj Voleybolu Vikingleri aynı zamanda Olimpiyat şampiyonu ve FIVB Dünya Turu Finallerinde altın madalyaya sahipler.

Roma’da Norveçliler, ikonik Foro Italico’daki sekiz maçının tamamını kazanarak mükemmel bir turnuva geçirdiler.

Christian Sorum, yıllardır çok çalıştıkları ve bunun bir rüya olduğu düşüncesinde. Ona göre gerçekleşen her şey gerçekten çok özeldi, ancak Dünya Şampiyonasını kazanmak daha da önemli. 2019’da bunu başaramadılar ama bu sefer başardılar ve şimdi tüm unvanlara sahipler. İkili perde arkasında da çok sıkı çalışıyor ancak sahada da çok eğleniyorlar işte bu yüzden bir rüyayı yaşıyoruz diye düşünüyorlar.

Norveçliler şu anda dünya şampiyonu olan beşinci Avrupa takımı ve ilk Norveç takımı. Bu ünvanı Almanlar Julius Brink ve Jonas Reckermann ile 2009, Hollanda Alexander Brouwer ve Robert Meeuwsen ile 2013, Almanya kadınlarda Laura Ludwig ve Kira Walkenhorst ile 2017 ve Ruslar Oleg Stoyanovskiy ve Viacheslav Krasilnikov ile 2019 yıllarında kazandılar.

Avrupa, Roma’da mücadele eden 41 takıma sahiptiler ve bu ikililer kıtadaki 13 farklı ülkeyi temsil ediyordu. Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Letonya, Hollanda, Norveç, Polonya, İspanya ve İsviçre.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu