ManşetMilli TakımlarRöportaj

Murat Yenipazar: Rusya galibiyeti sadece başlangıç

2021 CEV EuroVolley’e harika bir galibiyetle başlayan A Erkek Milli Takımımızın pasörlerinden Murat Yenipazar, Rusya maçı sonrası CEV’ e röportaj verdi.

C Grubu’nun ikinci gününde, CEV EuroVolley 2021’de Türkiye 3-1’lik skorla sansasyonel bir zafer kazandı. Rusya ikinci sette üstünlüğünü ortaya koyuyor gibi görünüyordu ancak Türkiye muazzam bir mücadele ruhu gösterdi ve sonunda Tokyo 2020 Olimpiyat gümüş madalyalılarını mağlup etti.

Galatasaray ile sözleşmesi bir yıl daha sürecek olan Türkiye’nin pasörü Murat Yenipazar ile röportaj yapma zevkini yaşadık.

Zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim Murat. Türkiye’de erkek voleybolunun seviyesini nasıl görüyorsunuz?

Murat Yenipazar: “Büyüdüğünü düşünüyorum. Ülkemizde erkek voleybolunun profilini bir üst seviyeye çıkarmak için iyi bir sonuç almak bizim için çok önemli. Çocukken benim de başıma geldi – basketbol ya da futbol yerine Voleybol oynamak oldukça alışılmamış bir şeydi. ,Kadın sporu olarak görülen voleybol için bu algıyı değiştirmeye yardım etmeliyiz.”

Kalabalığın önünde oynamak senin için ne anlama geliyor?

“Ulusal ligimizde birçok maçın iptal edildiği veya ertelendiği pandemi nedeniyle zor bir sezon geçirdik. Ancak en zoru taraftarsız oynamaktı çünkü özellikle Galatasaray veya Fenerbahçe gibi büyük kulüpler için çok önemliydi. Türkiye’de, İstanbul’dan uzakta bazı yerlere gittiğimizde, ülke çapında çok fazla taraftarı olan büyük kulüpleri temsil ettiğimiz için gittiğimiz yerdeki taraftarlar gelip bizi alkışlamayı bekliyorlar. Onların desteğini çok özledik ve umarım önümüzdeki sezon farklı olacak belli sayıda taraftarların tribünlere dönmesiyle. Oynarken kesinlikle bize çok ihtiyaç duyulan enerji ve motivasyon artışını sağlıyorlar. Taraftarların burada Tampere’deki maçlara katılabildiğini görmekten mutluyuz.”

Bu yılki Avrupa Altın Ligi’nde Türkiye ile altın madalya kazandınız. Bu yarışmadaki hedefiniz nedir?

Murat Yenipazar: “Açıkçası bu sansasyonel bir zafer gibi görünebilir çünkü Rusya harika bir takım ve daha birkaç hafta önce olimpiyatların finalini oynadılar. Şu an için bir şey söylemek zor. Ancak bunun sadece bir başlangıç ​​ve uzun bir turnuvanın ilk maçı olduğunu vurgulayabilirim. Buraya gelirken takımıma inandım ve bugünün iyi performansına ve galibiyetine rağmen, rekabet ilerledikçe oyunumuzu hala geliştirebileceğimize inanıyorum. Takım arkadaşlarım arasında büyük bir heyecan hissedebiliyordum ve bu zafer bir başka enerji ve özgüven artışı sağlayacak bize.”

Takıma ne kattığını düşünüyorsun?

“Çok genç bir ekibimiz var ve ‘sadece’ 28 yaşında olmama rağmen grubun en yaşlı ve en deneyimli üyelerinden biriyim. Bu yazın başlarında, Avrupa Ligi’ni üst üste ikinci kez kazandık – bu rekabete kıyasla kadroda bazı değişiklikler oldu ve bence geçen Haziran’dan bu yana kesinlikle daha da güçlendik.”

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu