2. LigErkeklerGenel Haberler

Muş’ta mutlu son ama desteksiz olmaz!

Muş Lalezar Spor voleybol takım Başkanı ve Antrenörü Ferzende Emre, sporcuların yoğun ısrarı ile 2022-2023 sezonuna maddi şartları zorlayarak katılmak için gerekli olan parayı yatırdı.

VOLEYBOLCULARIN ISRARI İLE TÜM ŞARTLAR ZORLANARAK BAŞVURU YAPILDI

Muş Lalezar Spor voleybol takım Başkanı ve Antrenörü Ferzende Emre, sporcuların yoğun ısrarı ile 2022-2023 sezonuna maddi şartları zorlayarak katılmak için gerekli olan parayı yatırdı.

Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Lig 8. Grupta mücadele eden Muş Lalezar spor voleybol takımı 2022-2023 sezonuna maddi imkansızlıklar nedeniyle katılmama kararı almıştı. Bunun üzerine takımdaki sporcuların yoğun ısrarı üzerine elini taşın altına koyan Muş Lalezar Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Ferzende Emre, şartları zorlayarak lige katılmak için gerekli olan parayı yatırdı.

Emre, yatırılan paranın sadece lige katılmak için olduğunu bunun yanında sporcu giderleri, yol giderleri, malzeme giderleri gibi çok sayıda giderlerinin olduğunu belirterek kendilerine destek verilmemesi durumunda bu giderleri karşılayamayacaklarını söyledi.

Türkiye Voleybol Federasyonunun kulüplere vermiş olduğu deplasman desteğini kaldırması, katılım ücretini artırması ve doğu indirimini kaldırması ile maddi sıkıntıya düşen Muş Lalezar spor voleybol takımı yeterli maddi desteği de bulamayınca lige katılamama kararı almıştı. Geçmiş yıllarda birçok başarıya imza atan, her yıl şampiyonluk mücadelesi veren ve bünyesinde yıldızlar, gençler ve büyükler olmak üzere üç kategoride 50’nin üzerinde sporcusu bulunan, Muş Lalezar spor voleybol takımı 2022-2023 sezonuna sporcuların yoğun ısrarı ile tüm şartlar zorlanarak katılmaya karar verdi.

Geçtiğimiz sezon gençlerde önemli başarılara imza atan takım, yıldızlarda Türkiye Yarı Final Şampiyonluğu, gençlerde ise bölge şampiyonu olarak Türkiye şampiyonasına katılma başarısı göstermişti. Muş Lalezar Spor Kulübü, gençleri spora yönlendirmenin yanında ayrıca eğitime vermiş olduğu destek ile de yaklaşık 150 gencin üniversitelere yerleşmesine katkıda bulunmuştu.

“DESTEK OLMADAN OLMAZ”

Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Muş Lalezar Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Ferzende Emre, özelikle üniversiteye hazırlanan sporcularının yoğun ısrarları ile şartları zorlayarak lige katılmak için gerekli olan parayı yatırdıklarını ifade ederek şunları söyledi: ““Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Lig 8. Grupta mücadele etmekte iken sayısız başarılara imza atan, 2021-2022 sezonunda Türkiye şampiyonasına katılan ve 150’ ye yakın genci üniversiteli yapan Muş Lalezar Spor Kulübü olarak Türkiye Voleybol Federasyonunun kulüplere vermiş olduğu deplasman desteğini kaldırması, katılım ücretini artırması ve doğu indirimini kaldırması bizleri maddi olarak çok zor durumda bıraktı. Geçtiğimiz yıl yıldızlarda Türkiye Yarı Final Şampiyonluğu, gençler kategorisine ise bölge şampiyonu olarak Türkiye şampiyonasına katılma başarısı göstermiştik. Her yıl kısıtlı imkanlara rağmen şampiyonluğu hep sonuna kadar kovaladık. Ama bu yıl Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığının almış olduğu kararlar doğrultusunda, zaten çok kısıtlı ve zor şartlarda mücadele ettiğimiz ve çok sevdiğimiz Voleybol 2. Ligine destek bulamadığımız için üzülerek te olsa katılmama kararı almıştık. Fakat özelikle de üniversiteye hazırlanan sporcularımız lige katılma konusunda çok ısrarcı oldular. Bende sporcularımın ısrarları karşısında şartları zorlayarak lige katılmak için gerekli olan parayı yatırdım. Bunun yanında Antrenörlerimiz Ahmet Balci ve Servet Akın da birer deplasmana kendi araçları ile destek olacak. Ama yatırılan para sadece lige katılmak için bunun haricinde sezon boyunca giderlerimiz olacak, malzeme, yol masrafı, yeme içme masrafı gibi çeşitli giderlerimiz oluyor. Bunların karşılanması için takımımıza destek verilmesi gerekiyor. Destek olmadan olmaz. Ancak bir yere kadar gidebiliriz.” Dedi.

“GELECEĞİMİZ GENÇLERİMİZDİR”

Emre, son olarak ise gençlere destek vermek için var güçleriyle çabaladıklarını ama sadece kendi çabaları ile bir yere kadar gidebildiklerini belirterek şunları söyledi: “Geleceğimiz gençlerimizdir ilkesiyle çıktığımız bu yolda gençlerimize elimizden gelen tüm desteği vermeye çabalıyoruz. Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip illerinden biri olarak bizde gençlerimize önem veriyoruz. Onları geleceğin voleybolcuları olarak yetiştirmek için iyi üniversitelerde iyi eğitim almaları için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Biz kendi imkanlarımızla geleceğimiz dediğimiz gençlere bir yere kadar destek olabiliyoruz. Bugün kendi araçları ile birer deplasmana gitmek için destek olan antrenörler Ahmet Balci ve Servet Akın’da bu takım sayesinde üniversiteli oldular ve şimdi Beden Eğitim öğretmeni olarak görev yapıyorlar. Bu nedenle gençlerimizin spordan uzaklaşmaması, çok sevdikleri voleyboldan kopamamaları için desteğe ihtiyacımız var. Biz gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması için çalışmaya devam edeceğiz. Geçmiş sezonlarda Muş gençliğine desteğini esirgemeyen herkese şükranlarımızı sunarız”

Kaynak: Muş Şark Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu