Avrupa

Müthiş bir yıl geride kaldı

2019 Avrupa Voleybol Galası İle Müthiş Bir Yıl Kutlandı

Sofya’da yapılan 2019 Avrupa Voleybol Galası ile voleybol ailesi, son birkaç ayın önemli olayları ile geçen müthiş bir yılı kutladı. Tarihi bir rekor kıran EuroVolley 2019, yılın birçok yönüyle en göze çarpan etkinliğiydi ve sekiz ev sahibi ülkenin temsilcileri, çalışmaları ve böyle bir başarı öyküsüne katkıları için daha fazla gururu hak ediyorlardı.

“EuroVolley 2019 birkaç hafta önce sona erdi, ancak 2021 yılındakini dört gözle bekliyoruz; ayrıca bazı Ulusal Federasyonlar 2023 ve 2025 yılındaki etkinliklere ev sahipliği yapmak istediklerini dile getirdiler. “Bu, milli takımlar için en büyük turnuvanın formatını değiştirme ve daha fazla ülkenin bu kadar büyük etkinliklere ev sahipliği yapma fırsatını açma ve en yüksek seviyede rekabet edebilmek için daha fazla takımın istekli olduğunu gösteriyor” Aleksander Boricic duygularını böyle ifade etti.
Fransa, Slovenya, Belçika ve Hollanda dokuz şehrin ev sahipliği yaptığı bir erkek etkinliği düzenledi. Fransız Voleybol Federasyonu Başkanı Eric Tanguy, “EuroVolley’in harika bir olay ve deneyim olduğu konusunda şüphe yok” dedi. “Fransız ve Avrupa Voleybolunu başka bir düzeye çıkarmamıza yardımcı oldu, medyaya maruz kalma, kamuoyu bilinci ve etkinlikerin tamamı bunun en iyi kanıtı. Dahası, bu keyfi Slovenya, Belçika ve Hollanda’dan gelen meslektaşlarımız ve arkadaşlarımızla paylaşmak, büyük bir etkinliğin gerçekleşmesi için bir ekip olarak çalışmak bir zevkti. ”

Türkiye, Polonya, Macaristan ve Slovakya’da düzenlenen kadınlar turnuvası da aynı derecede başarılıydı. EuroVolley Women, ev sahibi takımın oynadığı her maçta katılım rekoru kırıldığı için, “Tüm Ulusal Federasyonları mücadeleyi üstlenmekten korkmamaya teşvik ediyorum” dedi Slovak Voleybol Federasyonu Başkanı Martin Kraščenič. “Benim için en önemli olan şey, etkinliğin mirası özellikle de spor sunumunun yoğun bir şekilde kullanılması sayesinde yeni hayranları ve sponsorları çekmek zorunda olma ihtimalimiz” dedi.

EuroVolley 2019 ile yaşanan başarı öyküsü sayesinde, taraftarlar 2021 sayısını dört gözle beklemeye başlayabilir. Sırbistan, Bulgaristan, Romanya ve halen kesinleşmeyen bir ülke daha kadın turnuvasına ev sahipliği yapacak. Çek Cumhuriyeti, Estonya ve Finlandiya, bu zamana kadar erkek etkinliğinin onaylanmış ev sahipleri.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu