Efeler LigiLiglerManşet

Muzaffer Yönet Solhan Spor’da

2020-2021 Türkiye Voleybol Federasyonu AXA Efeler Ligi ekiplerinden Solhan Spor Kulübü, transferlerini duyurmaya devam ediyor.

2020-21 Sezonu AXA Efeler Ligi ekiplerinden Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhan Spor, Galatasaray’dan pasör Muzaffer Yönet ile anlaştı.

Yeni sezonda iyi bir ekiple sporseverler ile kucaklaşmak istediklerini söyleyen kulüp Başkanı İslamoğlu, transfer görüşmelerinin devam ettiğini ve iyi bir ekip için mücadele ettiklerini ifade etti.

Brezilyalı pasör çaprazı Matheus Krauchuk ile transferlerini kamuoyuna açıklamaya başlayan Solhan Spor, Galatasaray’ın genç pasörünü de renklerine bağladığını açıkladı.

Takımı oluşturmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Solhan Spor Kulübü Başkanı Sebahattin İslamoğlu, “Galatasaray’ın genç pasörü ile anlaşarak yerli sporcu transferlerimizi de duyurmaya başladık. Voleybol kenti olan Bingöl’ün şirin ilçesinde gençlerimizin heyecanına ortak olmak ve örnek olmak için mücadele etme gayretindeyiz. Yerli ve yabancı oyuncu transferleri ile iyi bir ekip kurmak için çalışıyoruz. Anadolu’da küçük bir ilçe olarak ülkeye voleybol alanında bir fark katma gayretimiz inşallah karşılık bulacaktır.” ifadelerini kullandı.

Solhan Spor’un Genç Pasörü Muzaffer Yönet Kimdir;
‘1997 İzmir doğumludur. Voleybola 9 yaşında Arkas Spor altyapısında başladı. Başarıları arasında 2012-13 sezonu Yaş Grubu ve Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonluğu, 2013-14 sezonu Yıldız Erkekler, Genç Erkekler Türkiye Şampiyonluğu, PAV Ligi Şampiyonluğu ve 2014 yılında milli takım ile (Genç) Balkan Şampiyonluğu var. Balkan Şampiyonasında Yıldız ve Yaş Grubu kategorilerinde en iyi pasör seçildi. 60’u aşkın kez milli oldu. TFL Altekma’da 1. Lig final müsabakalarında mücadele etti. Son iki sezon Galatasaray sporcusuyken 2020-2021 sezonunda Solhan Spor ile anlaştı.’

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu