Dünya

NCAA’de takım sayısı azalacak mı?

NCAA erkekler voleybol komitesi üyesi başkanı Lenny Kaplan Pazartesi günü Off the Block ile yaptığı röportajda komitenin erkeklerin voleybol NCAA Turnuvasını yedi ila dört takım arasında belirlemesine dair bir öneriye resmi bir yanıt hazırladığını söyledi.

Kaplan, “Öneriyi inceledik ve çalışma grubunun endişelerini tamamen anladık,” dedi. “Neden yapmamaları gerektiğine dair geri bildirim sağlamayı kabul ettik.”

Şampiyonalar Finans İnceleme Çalışma Grubu, bu ayın başlarında, gelecekteki NCAA Bölüm I ve Ulusal Kolej şampiyonaları için maliyetleri düşürme teklifine geri bildirim istedi. Öneriler arasında yedi spor dalı için NCAA Turnuvası alanının azaltılması ve play-in maçlarının ortadan kaldırılması yer alıyor.

Konferans ve organizasyonlarla birlikte NCAA erkek voleybol komitesi gibi komiteler, çalışma grubu teklifi Bölüm I Konsey’e resmi olarak göndermeden önce geri bildirimde bulunacaklar.

Çalışma grubunun önerisi, 50’den fazla takımı olan sporların NCAA Turnuvası takımlarının yaklaşık yüzde 20’sinde yer almasını gerektiriyor. 50’den az takımı olan sporların turnuvada takımların yaklaşık yüzde 10’un olması öneriliyor.

Erkekler voleybol teklifinde listelenen 50’den az okul için turnuva alanı azalıyor.

Bununla birlikte, teklif şu anda sporun 2022’ye kadar 50 takım eşiğini aşmasını sağlayacak şekilde büyümesini dikkate almadı.

Çalışma grubunun teklifi çok yıllık bir süreç ve gelecek yıla kadar tam olarak sonuçlandırılmayacak.

Kaplan, ilk tavsiyesi erkek voleybolunun gelişiminin dikkate alınmamış olması. Bunun yerine, başkan ve NJIT atletizm direktörü, NCAA’nın her sporda güncellenen takım sayısına göre kaynakları verimli bir şekilde tahsis etmesine yardımcı olmak için çalışma grubunun rolünü önemli gördüğünü söyledi.

“Geri çekilip yıllardır çalıştıklarınızı gözden geçirmek her zaman iyidir. Önerilerine geri bildirimde bulunma şansı verdikleri için çok minnettarız ”dedi. “Şimdi görevimizi yapmalıyız.”

Kaplan, komitenin çalışma grubuna verdiği resmi yanıtları sonuçlandırmadan önce tekrar toplanacağını söyledi. Ayrıca komitenin beş üyesi daha fazla girdi elde etmek için bir sonraki toplantılarından önce bireysel konferansla konuşacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu