AvrupaGenel Haberler

Nedim Özbey’den Voleybol Hakem Federasyonu’na Büyük Destek

Nedim Özbey’den Türk hakemlerine büyük övgü!

Galatasaray HDI Sigorta Başantrenörü Nedim Özbey,ülkemizi temsil ettikleri 2020 Erkekler CEV Cup’ta 8’li Final Etabı ikinci maçında Romanya’da rakibi Galati’yi eleyerek tur atladıkları maç sonrası sitemizin sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı yorumu ile Türk Hakemlerine övgülerde bulundu.

Deneyimli Teknik Direktör, geçtiğimiz günlerde ‘Yıllarını voleybola verdiğini belirten bir kişinin gerçeği yansıtmayan ifadelerinin yer aldığı bir yazı için Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu tarafından yayınlanan ‘Voleybol Camiasına Duyurulur’ şeklindeki habere yaptığı yorumda şu ifadelere yer verdi:

Değerli voleybol severler,
Şu an Romanya’dan döndük. CEV Cup da İstanbul’da 3.0 yendiğimiz Galati takımı ile rövanş maçında yaşadığım hakem faciası skandalına rağmen turu geçtik. Maçtan sonra oyuncularıma Türk Hakemlerinin ne kadar ilerde olduğunu ve buradaki hakemler ile kıyaslanamayacak düzeyde olduğunu anlattım hak verdiler, çünkü hakemlerimiz gerçekten Avrupa’nın çok önünde bilgiye, görgüye sahip olduklarını herkes biliyor. Maalesef zaman zaman bu tür davranışlar oluyor ama inanın çok değerli galibiyet aldık. Romanya’da hakemle turu geçtik ve Hakemlerimizin ne kadar iyi maç yönettiği ve eşit davrandığını bir kere daha yaşadık. Bence hakemlerimiz gerçekten Avrupalı hakemlerin önünde.’

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu