Sultanlar Ligi

Nilüfer geç çicek açtı

Tekin Ateşnal yönetimindeki kardeş sitemiz Voleybolun Adresi yazarlarından Ahmet Cemal Ekentok’un yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

Nilüfer geç çicek açtı

Nilüfer Belediyespor, Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde oynadığı dört karşılaşmada galibiyetle tanışamamıştı.

Kadro olarak baktığımızda geniş gibi görünmesine karşın, Norveçli baş antrenör Tore Aleksandersen ilk kez Türkiye’de görev yapmasından olacak ilk altı ve liberosunu hiç değiştirmiyor.

Aslında Türk Hava Yolları karşılaşması neredeyse 2,5 saat sürdü. Ve aynı 7 oyuncu sahada ter döktü. Genç oyuncu Aslı Tecimer bir kez servis atmaya girdi. Deneyimli isimlerden Elif Uzun, Ceren Çınar, Seda Menekşe, diğer libero Resmiye Çakmak bir an bile olsa sahaya girmediler.

Oysa maçı izlerken gördüm ki maçın kader isimleri arasında yer alan Ukraynalı Katerina Zhidkova üç kez üst üste bloklara vurduğu üçüncü sette biraz kenarı alınıp soluklandırabilseydi, belki maç 3-2 değil, 3-1 bitebilirdi.

Ancak şu bir gerçek;

Bu ligde tutunabilmek için alınacak her puanının ayrı önemi var.

Nilüfer Belediyespor, ekonomik sıkıntılar nedeniyle ligi sadece iki yabancı ile sürdürüyor. Türk Hava Yolları’nda ise tam 4 yabancısından maç boyunca yararlandı.

Hafta arası maçı.

Tribünlerde seyirci yok.

Aileler olmasa, salonda toplasan 50 kişi bile yok.

İnanın güvenlik güçleri ve görevliler maçı izleyenlerden fazla desem abartmamış olurum.

Maça gelecek olursam, Nilüfer Belediyespor’un Belçikalı Helene Rousseaux ile Ukraynalı Katerina Zhidkova 20’şer sayı ile oynadılar. Helene 4 blokKaterina ise tam 6 blokla oynadı.

Ancak galibiyete katkı koyan isimsiz kahramanlarda vardı. Mesela pasör Buse, Merve İkbal, Hümay, Sabriye, libero Buse Kayacan galibiyete gerçekten katkı koyan isimlerdi.

Ancak maçtaki bir gerçek te şu izlediğim kadarıyla.

Nilüfer Belediyespor, zaman zaman savunmadan top çıkartma sıkıntısı yaşıyor. Ama en büyük eksiklik ise kritik anlarda kaçırdıkları servisler çok can yakıyor.

Maçın analizlerine baktığımda tam 17 servis kaçırmış Nilüfer Belediyespor.

Sonuçta alınan bir galibiyet var.

Nilüfer Belediyespor, Türk Hava Yolları karşısında geç açan Nilüfer Çiçeği gibi açtı.

Ama önemli olan kazanmaktı

Ahmet Cemal Ekentok/Voleybolun Adresi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu