Köşe Yazarları

Nilüfer kapalı kutuydu

Voleybol emekçisi Tekin Ateşnal yönetimindeki kardeş sitemiz Voleybolun Adresi yazarlarından Cemal Ekentok’un yeni yazısını sizlerle paylaşıyoruz:

Nilüfer kapalı kutuydu

Nilüfer Belediyespor, Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde voleybolda Bursa’yı temsil eden tek takım!

Sezonun başladığı ilk günden itibaren dış dünya ile bağlantısını koparttı. Benim gibi voleybolu seven bir çok kişi Nilüfer Belediyespor’u ne özel maçlarda ne de çalışmalarda izleyebildi.

Oynadıkları hazırlık maçlarını dahi izleyemedik.

Galatasaray HDI Sigorta maçına gidip gitmemekte kararsızdım. Çünkü biz basın mensuplarına takımla ilgili bir bilgi kırıntısı bile vermemişlerdi. Sonra inadımı kırdım ve soluğu Cengiz Göllü Voleybol Salonu’na gittim.

Nilüfer Belediyespor’un geçen sezonki kadrosundan büyük revizyon hemen göze çarpıyordu. Başarılı yabancılar uçup gitmişti.

Yenilen oyuncuları özellikle yabancıları ilk kez izledim.

Hani hepsi birer kapalı kutuydu.

Galatasaray HDI Sigorta ise bildiğiniz gibi. Teknik kadrosu aynıTakımın büyük bölümü yine sahada. Yapılan birkaç küçük değişiklikler var. Onları da ligden tanıyoruz.

Baş antrenör Ataman Güneyligil uzun süredir görevinin başında.

Oyuncularını iyi tanıyor.

Oysa Nilüfer Belediyespor’un Belçikalı antrenörü özellikle Türk oyuncuları hiç tanımıyor. Ancak şunu açıkça söylemek istiyorum. Mavi yeşillilerin ilk setteki inanılmaz oyunu, smaç vurmak yerine attığı plaseler akıl doluydu.

Ama ilk setteki Nilüfer Belediyespor’u diğer setlerde inanın hiç göremedim.

Mücadele gücü kayboldu. Sahada varlar mı yoklar mı inanın belli değil.

Bana göre en önemli sorunlardan bir tanesi kaçırılan akıl almayacak düzeydeki servislerdi. Rakibine inanılmaz sayıları adeta altın tepsi içerisinde hediye ettiler.

Şu bir gerçek Nilüfer Belediyespor, ilk ve dördüncü setteki mücadele gücü yüksek performansını sürdürebilirse, bu ligde tehlike yaşamadan sezonu noktalayabilir.

Aksi durumda ise işi gerçekten zor.

Birde ilk hafta maçlarını görünce bayağı ürktüm.

İnşallah yanılan ben olurum.
Ahmet Cemal Ekentok / Voleybolun Adresi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu