Avrupa

Noel Coşkusunu Voleybolla Yaşayacaklar

Noel Faroe Adaları’nda hızla yaklaşıyor ve bu okulların ve voleybol kulüplerinin tatil sezonunun tadını çıkarmak için yakında kapanacakları anlamına geliyor. Ancak, son birkaç haftadır altı büyük okul turnuvasıyla birlikte, üçüncü ve dördüncü sınıflarda 1.500’den fazla öğrenciyi içeren çok sayıda etkinlik oldu. Tüm okul turnuvalarında, organizatörler tüm çocuklardan çok fazla neşeye ve mücadeleye şahit oldular. Kidsvolley okul turnuvalarının bir parçası olmak eğlenceli, heyecan verici ve motive edici.

Okul turnuvaları, Faroe Adaları’ndaki CEV Okul Projesi’nin çok önemli bir parçası diyor proje yöneticisi Peter Morell: “ Bir kulüp açısından, okul turnuvası kısa ve uzun vadeli bir yatırımdır. Okul turnuvaları yaptığımızda, yerel okullarda görünürlükten hoşlanırız ve beden eğitimi öğretmenleri voleybolu okul turnuvalarına uygular eğitir, böylece oyunu programlarına ekler. Okul turnuvaları, Kidsvolley’in okuldaki oyunu büyütmesi ve öğretmenleri eğitmesi için neler yapabileceğini gösteriyor. ”

Morell, “ Önemli olan, okul turnuvalarının birçok çocuğun Kidsvolley sevincini yaşadığı ve daha sonra yerel kulüplerde oynamaya devam ettiği bir işe alım üssü olarak hizmet etmesidir” dedi. “

Noel’den sonra, 10 yeni şehir ve bir dizi okulu kapsayan CEV Okul Projesi ile çalışma devam edecektir. Hepsi CEV’nin sağladığı toplardan ve filelerden faydalanacaklar.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu