Genel Haberler

O, Her Zaman Daha İyi Olmak İstiyor

ABD’li Micah Christenson, milli takımıyla yarıştığı en son dört uluslararası turnuvanın her birinde En İyi Pasör ödülünü kazandı. Ancak Christenson kendisini dünyanın en iyisi olarak görmüyor. Ve muhtemelen asla görmeyecek.

‘Bitmemiş iş’ zihniyeti, 27 yaşındaki Hawaii doğumlu pasörü harekete geçiren şeydir ve 2018 FIVB Voleybol Dünya Şampiyonası 2019 FIVB Volleyball’da pozisyonunda en iyi seçildikten sonra bile her zaman daha fazlasını aramasına neden olan şeydir.

Christenson, Viral Volley podcast’ine verdiği röportajda, “Adımın dünyanın dört bir yanındaki seçkin pasörlerden oluşan çok geniş bir listede yer aldığını görmek ve onlardan biri olarak görülmek çok güzel” dedi.

“Ama aynı zamanda motivasyon verici. Birçok pasörden biri olmak istemiyorum, oybirliğiyle seçilen tek pasör olmak istiyorum. Her zaman başarılacak daha çok şey vardır ve eğer bulunduğunuz yerden memnun kalırsanız, kendinizi asla olabileceğinizin en iyisi olmaya zorlamazsınız. Olabileceğim en iyi Micah Christenson ve ABD için olabileceğim en iyi pasör olmaya çalışıyorum. ”

Christenson’un çalışkan zihniyeti ve yeteneği ABD’yi çok ileri götürdü. 2013’te takıma katıldığından beri, Amerika Birleşik Devletleri’nin hem 2014 FIVB Voleybol Dünya Ligi’nde hem de 2015 Dünya Kupası’nda galip gelmesine yardımcı olmasının yanı sıra, son yedi yılda, özellikle Rio 2016 Olimpiyatları’nda bronz ve bronz ve gümüş olmak üzere çok sayıda madalya elde etmesine yardımcı oldu.

Christenson’u en çok motive eden şey, büyük ödülün önünde olduğuna inanması. Ne de olsa çocukluktaki basketbol tutkusunu voleybolda kariyer yapmak için değiştirmesinin tüm nedeni, Lloy Ball, Reid Priddy ve diğer Hawai’lı Clayton Stanley’nin liderliğindeki bir Amerikan takımının Pekin 2008 Olimpiyatları’nda altın kazanarak elde ettiklerini tekrarlamak istemesiydi.

Modenalı  pasör, “2008 Beijing takımındaki yolculuğum benim için gerçek bir ilham kaynağıydı” diye düşündü. “O adamları o altın madalyayı kazandıklarını izlediğimde, az önce yaptıkları şeyi yapmak ve aynı hissi yaşamak istediğimi düşündüm. Bu her zaman benimle oldu ve hala da öyle. ”

Amerikalılar, birkaç sağlam sezonun ardından altın kazanmak için favoriler arasında önümüzdeki yaz Tokyo’ya gidecek. Takım 2018 ve 2019’da katıldıkları beş uluslararası turnuvanın her birinde podyuma çıktı ve dünyada bu tutarlılığa ulaşan tek takımdı.

Bazıları, Olimpiyatların 2021’e ertelenmesini Amerikalılar için bir darbe olarak görebilir, çünkü uzatılmış mola onların momentumuna zarar verebilir. Christenson ise olayları farklı görüyor.

“Ertelemenin aslında belirli bir şekilde bizim lehimize çalışabileceğine inanıyorum” diye açıkladı. “Son zamanlarda Taylor Sander ve Thomas Jaeschke’de omuz ameliyatları geçiren birkaç önemli oyuncumuz vardı ve bu fazladan yıl herkesi sağlıklı hale getirmek için bize daha fazla zaman verecek. Bu sadece tamamen iyileşmekle kalmıyor, aynı zamanda bütün bir kulüp sezonunu oynayabilmek, ritimlerini geri kazanmak ve ameliyattan sonra omuzlarıyla nasıl başa çıkacaklarını anlamak. Umarım bu bizi daha güçlü yapar. ”

Amerikalılar Tokyo’da altın kazanıp Christenson’un çocukluk hayalini gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceklerini sadece zaman gösterecek. Fakat bir şey kesindir. Boynundaki altın madalya olsa da olmasa da tatmin olmayacaktır.

https://youtu.be/ca0–IC4c-s
https://youtu.be/5x8yg44-yw4

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu