1. LigErkekler

Öğrencilerin 5 TL aidatla kurduğu takım Efeler Ligi için mücadele ediyor

Narenciyenin başkenti, Hatay’ın Erzin ilçesinde lise öğrencilerinin 5 TL aidatlar kurduğu kulüp, iki yıldır Türkiye’nin en üst voleybol ligi Efeler Ligi’ne çıkmak için mücadele ediyor.

İşte turuncu beyazlıların hikayesi:

Hatay Erzin Yeşilkent Spor Kulübü
Kulüp Kuruluşu: Kasım 2017

Hatay’da ve Erzin’de okul takımları ile şampiyonluklar ve çeşitli dereceler kazanan Akenerji Şehit Uğur Ekiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (şimdiki ismi Akenerji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) Okul Voleybol Takımının öğrencilerinden ile Beden Eğitimi Öğretmeni Güntaç Yılmaz tarafından oluşan üyelerin aldığı kararla Dörtyol Marka Şehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Rıdvan Kaya’nın Erzin’in eski ismi olan Yeşilkent adıyla kurulması önerisiyle; okul voleybol takımları ile dereceler elde eden Erzinli çocukların, okulları bittikten sonra da voleybol oynayabilmesi ve kendilerini sporun içinde tutabilmesi amacıyla tamamı öğrencilerden oluşan üyelerin aylık 5 TL’lik aidat ödemesi ile ‘ben yandım, benden sonraki voleybol oynayacaklar yanmasın ve voleybola devam edebilsin’ diyerek 2017 Aralık ayında kuruluşu tamamlayarak Yeşilkent Spor Kulübü Derneği adı ile voleybol branşında faaliyet göstermeye başladı.
Bölgesel Lige katılım başvurusu yapılarak tamamı Hataylı oyunculardan kurulu kadrosu ile 2017 Aralık ayında Hatay İl Şampiyonu oldu ve Bölgesel Lig Final Play Off müsabakaları oynama hakkı kazandı.
Erzinli küçük esnaflardan alınan desteklerle 2018 Şubat ayında Osmaniye’de düzenlenen Play Off müsabakalarında da Bölgesel Lig Osmaniye Grup Şampiyonu olarak 2.Lige terfi hakkı elde etti.
TVF Erkekler Voleybol 2.Ligi’ne yükselen turuncu beyazlı ekip,
2018-2019 sezonunda TVF Erkekler 2.Lig 4.Grupta tamamı Erzinli ve Hataylı oyunculardan oluşan kadrosu ile Ligi 6.sirada bitirdi
2019-2020 Sezonunda TVF Erkekler 2.Lig 4.Grup 1.si olarak Eskişehir’de oynanacak olan 1.Lige terfi Play Off’a katılma hakkı kazandı. Eskişehir’de yenilgisiz şampiyonluk yaşayan Hatay Erzin Yeşilkent Spor Kulübü
Şimdiki adı Alpaslan Endüstri Erkekler Voleybol 1.Ligi’ne yükseldi. Bu ligde ilk sezonunda ilk yedi maçta galibiyet alamayan takım, devre arasında kadrosunu güçlendirdi ve arka arkaya aldığı galibiyetlerle adeta şampiyonluğu belirleyen takım oldu.
Takım 2021-2022 Sezonunda halen Alpaslan Endüstri Erkekler Voleybol 1.Ligi’de Play Off mücadelesine devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu