ManşetMilli Takımlar

Olimpik Sultanlara Coşkulu Karşılama

Japonya’da düzenlenen 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri B Grubu’nda 7’de 7 yapan ve olimpiyatlara katılım hakkı elde eden Dünya 1 numarası A Milli Kadın Voleybol Takımımız, yurda döndü.

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın oyuncuları ve teknik ekibinin yer aldığı kafileyi, İstanbul Valisi Davut Gül, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Bülend Atalar, TVF Denetleme Kurulu Üyesi Umut Bağlı, TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Sezgin Eren, çok sayıda basın mensubu ve taraftarlar karşıladı.

İstanbul Valisi Davut Gül, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli ve takım kaptanı Eda Erdem karşılaşma töreninde açıklamalarda bulundu.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın İstanbul Havalimanı’nda karşılayan İstanbul Valisi Davut Gül, “Filenin Sultanları’nı karşıladık. Ülkece çok mutluyuz. İstanbul olarak çok mutluyuz. Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ olmak üzere, hocalarımıza, her bir oyuncumuza bu gururu yaşattıkları için çok çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varlar. İyi ki İstanbul’dalar” diye konuştu.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, çok önemli bir gururu Türkiye’ye yaşattıklarını belirterek, “Bu güzelliği bizlere yaşatan ‘Filenin Sultanları’ belki de dünyada örneği olmayan bir yılda üç turnuvada üç şampiyonluk elde etti. Bu ülkemiz için çok önemli bir gurur. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Uzun bir maratondu. Dört aydır evlerinden, memleketlerinden uzakta gurbette mücadele ettiler. Ama yılmadılar, son topa kadar mücadele ettiler. Ülkenin gururu oldular. Bu yolun başındayız. Artık hedefimiz olimpiyata gitmek değil olimpiyatta madalya almak. Artık olimpiyatta madalya istiyoruz. Bu da Türk spor tarihinde bir ilk olacak inşallah. Bunu da başaracak güçteyiz. Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu