Genel HaberlerManşet

VİDEO HABER: Olimpiyat Köyünde Mete Gazoz sevinci

Türk Spor tarihinde okçuluk dalında olimpiyat altını getiren ilk sporcu 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında genç sporcumuz Mete Gazoz oldu.
Altın madalyası ile Olimpiyat Köyündeki Türk kafilesinin bulunduğu yere geldiğinde Mete Gazoz köydeki tüm sporcularımız tarafından coşku ile karşılandı.

Milli sporcu, Japonya’nın başkenti Tokyo’da devam eden 32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nın 8. gününde klasik yay bireyselde altın madalya aldı. Bu başarı, hem Türkiye olimpiyat tarihindeki ilk okçuluk madalyası hem de Tokyo 2020’deki ilk altın madalya olarak tarihe geçti.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinin sosyal medyada paylaştığı görüntülere göre, Türkiye adına tarihi başarıya imza atan 22 yaşındaki milli sporcu, Tokyo’daki Olimpiyat Köyü’nde delegasyon, antrenör ve diğer branşlardan milli sporcular tarafından karşılandı.

Mete, kendisini tezahüratlarla bekleyen milli sporcuların arasına koşarak girdi. Mete ve diğer milli sporcuların, “Kırmızı-beyaz-en büyük-Türkiye” şeklinde tezahüratları Olimpiyat Köyü’nde yankılandı.

A Kadın Milli Takımımızın Başantrenörü Giovanni Guidetti de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Tebrikler

! Ne kadar özel bir sporcu olduğunu bir kere daha kanıtladın. Bu zafer, bundan sonraki nice başarılarının başlangıcı olsun. Tebrikler koç

! Şu an ne hissettiğini hayal edebiliyorum. Lütfen en içten tebriklerimi kabul et.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu