Dünya

Olimpiyat Oyunları Her Sporcunun Rüyası

Tunuslu pasör Khaled Ben Slimane, Olimpiyat Oyunları için, ne olursa olsun tüm sporcular için bir rüya olduğunu söyledi ve Tokyo 2020 için Afrika elemelerinde bulunan takımların hepsinin Olimpiyat Oyunları şansına sahip olduğuna inanıyor.
“Olimpiyat Oyunları benim ve meslektaşlarım için büyük bir rüya. Tunus son kez Atina’da 2004 Olimpiyat Oyunları’nda vardı. O zaman sadece 10 yaşında idim. O zamandan beri dünyanın en büyük etkinliğinde oynayabileceğim günü düşünüyordum, “dedi Ben Slimane.
“Şimdi bu etkinlikte ilerledikçe rüyalar gerçekleşebilir. Genellikle büyük turnuvalardaki ilk maçlar çok zordur, ancak şimdi Kamerun’u üç sette geçtikten sonra iyi bir durumdayız. 2019 Afrika Uluslar Şampiyonası finalindeki oyunumuz çok zor ve duygusaldı, ancak Kahire’deki bu maç daha da farklıydı çünkü Afrika Uluslar Şampiyonası’nda bir maçı kaybettiğimizde iyileşme şansımız oldu, ama burada telafi etmek zor.
“Stratejimiz, rakiplerimizi rahatsız etmek için servislerimizi iyi kullanmaya bağlı. Bu oyundaki ilk silahtır ve sanırım bu stratejiyi Kamerun’a karşı uygulamayı başardık. ”
“Mısır ile yüzleşmek genellikle zordur çünkü Mısır ve Tunus geleneksel Afrika derbisidir. Kazananı tahmin edemezsiniz, ancak her zamanki gibi harika bir oyun garantisi veriyoruz “diye ekledi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu