Avrupa

Olimpiyat Şampiyonu Kirillova ve Alberda # MySuper7’lerini Açıkladı

Bir aradan sonra # MySuper7 serimiz, geçen hafta ideal Voleybol takımının Irina Kirillova ve Joop Alberda’nın sanal koçları olarak hareket etmesi istenen çok ikonik kişilikleri içeren iki bölümle geri döndü. Bir çeşit ‘Rüya Takımı’ oluşturmak için voleybol tarihindeki en iyi oyuncuları belirlemek için zaman ayırdılar, böylece kişisel # MySuper7’lerini ürettiler.

Kirillova’nın kariyeri bir şekilde eşsizdir. 1988’de Seul’de eski SSCB ile Olimpiyat şampiyonu olan Kirillova, 90’lı yıllarda Hırvatistan’a taşındı ve kızı Nika’ya bakmak için rekabetçi spordan ara vermeden önce Mladost Zagreb ile daha fazla başarı elde etti. 40’lı yaşlarında iyi oynadı ve 2009 yılında 43 yaşındayken CEV Şampiyonlar Ligi altın madalya maçına ulaştı.

Irina’nın ‘Rüya Takımı’, yakın arkadaşı Lioubov Sokolova’yı bir smaçör olarak öne çıkarıyor, Polonyalı pasör Joanna Wolosz, Kübalı süperstarlar  Mireya Luis ve Regla Torres pasör çaprazı ve orta oyuncu, artı Brezilyalı ikonik oyuncu libero Fabiana ve orta oyuncu Walewska. Bu Super7’ye eklenen son “mücevher”, Çin süperstarı ve Olimpiyat şampiyonu Zhu Ting. Irina, videonun sonunda itiraf ettiği gibi, bu tür muhteşem oyunculardan oluşan bir takıma koçluk yapmak herkes için kolay bir iş olacaktır.

Alberda, 1996 yılında Hollandalı erkek milli takımının Olimpiyat altın kazanan takımına koçluk etti, böylece Hollandalı taraftarların ‘XX yüzyılın spor anı’ olarak seçmelerine yardımcı oldu. Voleybolda zengin bir deneyime sahip olan Alberda, Sovyet orta oyuncusu Aleksandr Savin’den başlayarak pipe  hücum sisteminin mucidi olan Polonya’dan Tomasz Wojtowicz ile farklı dönemlerden oyuncuları seçti.

Pasör çaprazı olarak Alberda, dünya voleybolunun en ikonik isimlerinden ikisini seçti. ABD’li Karch Kiraly ve İtalyan Lorenzo Bernardi. Hollandalı, ideal ekibine 1996 yılında bu tarihi altın madalyayı kazanan takımın bir üyesini orta oyuncu olarak Bas van de Goor’u dahil etti. Bulmacanın son eksik parçaları iki güncel voleybol süperstarı olan Brezilyalı pasör Bruno Rezende ve Fransız libero Jenia Grebennikov

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu