Sultanlar Ligi

Olimpiyat seçmesi diye koştura koştura lig oynuyoruz

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, Vestel Venus Sultanlar Ligi 5. haftasında oynadığı Eczacıbaşı VitrA karşılaşmasından 3-1 mağlup ayrıldı.

Karşılaşma sonrası Voleybol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, Başantrenör Ataman Güneyligil ve Kaptan Gizem Karadayı, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Açıklamalar şu şekilde:

OKAN BÖKE

“Birincisi çocuklar yorgun, ikincisi çok hata yaptık. 16 tane servis hatası var. 12 tane hücum hatası var. 28 hata yapar o da bir sete denk geliyor. Lig uzun bir maraton. Bu uzun maratonun içerisinde bunlar olacak. Olimpiyat seçmesi diye koştura koştura lig oynuyoruz. Çocuklar yorgun bu yüzden. Ben şimdi buradan çıkıp Ankara’ya gidiyorum. Yarın Halkbank ile oynayacağız. Kupayı kazandık, burada İnegöl’ü yendik, şimdi Halkbank’la oynayacağız. Döndükten sonra Tokat’la oynayacağız, arkasından yine Fenerbahçe maçı var. 6 Kasım’a kadar erkeklerin 3 maçı var. Bu çocuklar da insan. Federasyon ayarlasın bu tarihleri. Eczacıbaşı’nı tebrik ederim çok iyi bir takımlar. Aslan gibi mücadele ettik bugün böyle olması gerekiyormuş. Daha fazla oyuna ortak olabilirdik. İnşallah erkek takımımız yüzümüzü daha fazla güldürür.”

ATAMAN GÜNEYLİGİL

“Sezon başından itibaren her röportajda ritim problemi yaşadığımızı söylüyorum. Bu ritim bir maç içindeki, setler arasındaki problem değil. İki maç arasındaki, üç maç arasındaki, 1 aylık bir ritim. Fenerbahçe maçında en iyi yaptığımız şey servis atmaktı bu maç topu karşıya atamadık. Topu karşıya atamazsanız bu tarz takımlar karşısında işiniz çok zorlaşır. 3 gün arayla akla kara gibi maç oynadık. Özellikle servis performansı bakımından üzgünüm. Üzerinde çalışılması gerekiyor.”

GİZEM KARADAYI

“Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Maç boyunca hiç susmadan bizi desteklediler. Maça çok kötü başladık. Çok hata yaptık, çok servis kaçırdık. Karşımızda dünyanın ve Türkiye’nin en iyi takımlarından biri var. Bu takımlara karşı bu kadar hata yapılırsa maçı kazanmayı bırakın maça ortak olmak çok zor. Biz ilk iki set hiçbir şekilde servis atamadık. Atamadığımız gibi de karşı takımın oyun düzenini hiç bozamadık. Üçüncü set biraz direnebildik. Çünkü çok iyi servis attık. İyi servis atınca haliyle bu tarafta voleybol oynama şansı bulabildik. Dördüncü set savaştık ama onda da gücümüz yetmedi. Çok fazla hata yaptık. Bu kadar hatayı kaldırmaz bu tarz maçlar. Şimdi önümüzde Aydın Büyükşehir Belediye maçı var. Bu maçtan ders çıkaracağız. Önümüzdeki maça bakacağız. Elimizden gelen en iyi skorla kazanıp bugünü unutturmak zorundayız.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.