Olimpiyatlara gidebilmek her şeye değer

0
17

2017 sezonu, Kanadalı erkekler plaj voleybolu için çok garipti. Heather Bansley ve Brandie Wilkerson ile Melissa Humana-Paredes ve Sarah Pavan arasındaki kadınlar sadece Kuzey Amerika’yı değil, dünyayı da ele geçirirken, erkekler belki de kafa karışıklığı değil, hafif bir kargaşa içindeydiler.

2016 dört yıllık döneminin en başarılı üç ortaklığı – Ben Saxton ve Chaim Schalk, Grant O’Gorman ve Sam Pedlow, Sam Schachter ve Josh Binstock – çeşitli nedenlerle ayrıldı. Schalk, karısı Lane Carico ve kızıyla birlikte yaşadığı Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek federasyonları değiştiriyordu. Schachter ve Pedlow güçlerini birleştirmeye ve Sams ekibi olmaya karar verdi.

Tokyo 2020 için hak kazanma ciddi bir şekilde başlamadan önce bunu çözmek için Saxton, O’Gorman, Michael Plantinga ve Aaron Nusbaum’dan ayrıldı.

Geleceği bir şekilde elinde olan 1,89 luk bir savunmacı olan O’Gorman, gerçekten herkesin yapacağını yaptı.

Ona yalvardım, dedi.

“Onun” derken, 2.01 metrelik blokçu, ülkenin karşı tarafında yaşayan Saxton’u kastediyor. Fark etmezdi. Bunun için değerdi.

O’Gorman, “Ben, Kanada’nın sahip olduğu en iyi engelleyici olduğunu düşünüyorum” dedi. “Nasıl gittiğini, o seviyeye kadar çıkıp çıkmadığımı görmenin akıllıca olmadığını düşündüm.”

Ancak Saxton hareket etmeyecekti. O’Gorman’ın bununla bir sorunu yoktu. Çantalarını topladı ve federasyonun Toronto’daki eğitim merkezinden uzaktaki Calgary’ye kıta boyunca taşındı.

FIVB Sahili’nde tam zamanlı oynayan Saxton, “Grant ile her zaman Batı Kanadalı bir adam oldum, bu da ülkenin doğu yakasından gelen çoğu Kanadalı oyuncudan farklıdır” dedi. 2011’den beri Voleybol Dünya Turu. “Evime biraz daha yakın olmak istedim ve Grant dışarı çıkıp bunu benimle yapmayı teklif etti. Benimle oynamak için tüm hayatını kökünden söktü ki bu harikaydı. Motivasyonun orada olduğunu biliyordum ve o çok çalışırdı. ”

Bu zorlu çalışmanın karşılığını alması için tam olarak bir turnuva gerekiyordu: Kasım 2017’de Sydney 2-star’da altın madalya, yeni ortaklığın başlangıcıydı. Bu, her iki oyuncunun da Dünya Turu’ndaki kariyerinin ilk altınıydı ve Schachter ve Binstock’un Arjantin, Parana’da bir Open’da Grimalt kuzenlerini yendiği 2014’ten bu yana Kanada federasyonu için ilk erkek altını oldu.

Ona ‘Ne olursa olsun yapacağım’ dedim. Ülkenin diğer ucuna taşınacağım, “dedi O’Gorman. “Evet, bir şans verelim” dedi. Avustralya’da bir turnuva oynadık ve kazandık ve işte böyle başladı. ”

Hayatın sadece kumsaldan çok daha fazla alanında, hayırlı bir ortaklık olduğu kanıtlanmış olan şey için hayırlı bir başlangıç. O’Gorman nişanlısı Isabela Lima ile Calgary’de tanıştı. Şimdi birlikte bir YouTube kanalı başlatıyorlar, O’Gorman’ın Portekizce ile eğlenceli öğrenme eğrisini (Lima’nın ana dili) ve testis kanseri ile savaşını belgeliyorlar.

Artık kanserden kurtuldu O’Gorman. Nisan ayında tespit edilen ve Mayıs ayında ameliyat edilen kanserde ameliyatın etkili olduğu kanıtlandı. O ve Saxton, şu anda tuhaf ama inanılmaz derecede başarılı bir erkek sağlığı bilinci hayır kurumu olan Movember’ın elçileri.

O’Gorman, “Korkunç bir zamandı, çok fazla belirsizlik,” dedi. “Üzücü bir andı ama gelecekte beni motive edeceğini düşündüğüm bir andı. Artık sadece kendime değil, oynayacak daha çok şeyim var ve bununla çok iyi şeyler yapabileceğimi düşünüyorum. ”

Yıldan yıla alıyorlar, bu ikisi. Tüm dünyanın bu yıl öğrendiği gibi: Bir şeyler bir anda tamamen ve tamamen değişebilir. Bu yüzden turnuvaya göre, her yıl turnuvaya, dörtlüğe, puanlara veya sıralamalara bakmadan devam ediyor.

“Benim için bu yıl her zaman ne kadar iyi yapabilirim? Her yıl iyi olabilirsem, sonunda Olimpiyatları yapacağız. Saxton, ‘En iyi mevsimi nasıl geçirebilirim?’ Dedi. “2012’den sonra, uygun olmadığım zaman, onu yaptıktan sonra olduğundan daha çok zihinsel bir değişim oldu. Her şeye yardımcı oldu çünkü Chaim ve ben tüm dörtlü yerine her yıl daha iyi odaklanmaya başladık. ”

Şu anda Kanada’da Schachter ve Pedlow’un ardından ikinci sıradaki takımlar. Ancak Tokyo’ya hak kazanmak için gereken en az 12 karşılaşmanın yalnızca dokuzunu oynadılar. Önümüzde biraz normal bir 2021 sezonu olması durumunda, atlamayı yapmak için yer var ve bunu yapmak için bolca zaman var.

Biraz yalvararak başlayan bir ortaklık ve O’Gorman’ın hayatının en büyük hamlesi için fena değil.

“Oldu” dedi. “Şimdiye kadar verdiğim en iyi kararlardan biri.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here