Plaj Voleybolu

On Bir Ödülden Üçü Plaj Voleyboluna

Plaj Voleybolu oyuncuları ve antrenörlerine verilen 11 yıl sonu spor ödülünün üçünü Letonya kazanarak tehlikede olduğu iddia edilen Baltık ülkesindeki sporun popülerliğini daha da pekiştirdi.

Genadijs Samoilovs, Tina Graudina ve Anastasija Kravcenoka’nın eşi benzeri görülmemiş başarısında oynadığı rol için ‘Yılın Koçu’ ödülünü aldı. Letonyalılar sansasyonel olarak EuroBeachVolley altın madalyasını Moskova’da Tokyo 2020 Olimpiyatlarına katılmadan önce kazandılar. Bir başarı da Çin’de gerçekleşen  Olimpiyat eleme etkinliğinde Martins Plavins ve Edgars Tocs tarafından elde edildi.

Bu durum Letonya için müthiş bir başarı. Baltık ülkesi, Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda eleme sürecinin tamamlanmasına altı ay süre kalmasına rağmen rağmen iki yer garantiledi. Ödülü aldıktan sonra Samoilovs, Jurmala gibi güzel bir şehirde yaşadığı ve muhteşem sporcularla çalıştığı için şanslı olduğunu söyledi.

Tīna Graudina ve Anastasija Kravcenoka,  ‘Bireysel Sporlarda En İyi Takım’ ödülünü aldı. Bu yıl Sofya’daki CEV Avrupa Voleybol Gala 2019’da ‘Plaj Kraliçeleri’ ödülü ve FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’ndaki ‘En İyi Takım’ ödülüyle sansasyonel bir sezonu taçlandırdılar. Graudina, “Tüm sıkı çalışmalarımız sonucunda böyle bir ödül almak harika bir duygu” dedi.

Letonya basketbol milli takım kaptanı Janis Blums, Martins Plavins’e, sakatlık sorunlarına rağmen başarılı geçen bir sezondan ötürü ‘Fighting Spirit’ isimli özel bir ödül verdi. Plavins, Espinho’da (POR) düzenlenen 4 Yıldızlı etkinlikte ciddi bir ayak bileği sakatlığına rağmen, ‘yarı final’ oynadı ve sonunda bronz madalya aldı. Plavins, “Böyle bir ödül almak benim için bir onur ve beni destekleyen eşime teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu