AvrupaManşet

“Önemli olan kazanmak”

Ülkemizi CEV Challenge Kupası’nda temsil eden Galatasaray Daikin, 32’li Finaller Turu ilk maçında Portekiz’in Kairos Ponta Delgada takımını 3-0 mağlup etti.

Galibiyetin ardından Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara, Takım Menajeri Asuman Baş, Başantrenör Guillermo Hernandez, kaptan Bihter Dumanoğlu Yarkın, Emine Arıcı ve Sude Hacımustafaoğlu, Galatasaray Televizyonu’na değerlendirmelerde bulundu.

Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara, “Orada da kazanacağız. Bizim yolumuz uzun daha. Biz sonuna kadar bu işi götürüp sonunda da kupayı alacağız inşallah amacımız o.” ifadelerini kullandı.

Finale adım adım gideceklerini söyleyen Asuman Baş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“En başından beri söylüyoruz bizim öncelikli hedefimiz Avrupa kupaları. Kendi evimizde galibiyetle başlamak bizim için bir motivasyon. Önümüzdeki hafta da onları ziyaret edeceğiz. Aynı skorla dönmek istiyoruz. Yolumuz çok uzun. İnşallah bol galibiyetlerle finale adım adım ilerleriz.”

“Önemli olan kazanmak”

Başantrenör Gulliermo Hernandez ise “Aslında başından beri kontrollü gittiğimiz bir maçtı. İlk sette oyuncu değişiklikleriyle beraber konsantrasyonumuzu kaybettik ama sonrasında doğru yerde doğru işi yaparak bütün setleri kazanmayı bildik. Günün sonunda 3-0’lık bir galibiyet bizim için yeterliydi. Aynı skoru yine Portekiz’de de alabilmek için gideceğiz. Önemli olan kazanmak, yine aynı hedefle devam ediyoruz. Taraftarımız bugün bizi çok güzel destekledi. Onlara teşekkür ederiz.” dedi.

Kaptan Bihter Dumanoğlu Yarkın şu ifadeleri kullandı:

“Bizim için çok önemli bir maçtı. Galibiyetle başladığımız için çok mutluyum. Hafta sonu li başlıyor. Güzel bir galibiyetle mutlu ayrılıyoruz buradan. İnşallah deplasmanda da galip gelip tura devam etmek istiyoruz.”

Emine Arıcı ise şunları söyledi:

“Evimizde bu maça kazanmak için çıktık. Turu atlayabilmemiz için rövanşı da en iyi şekilde geçmemiz gerekiyor. Çok uzun bir yolculuğumuz olacak. Çok yoğun bir tempoya giriyoruz. Galibiyetlerimize devam etmek istiyoruz.”

Maçın kolay geçtiğini belirten Sude Hacımustafaoğlu da “Maçta çalıştıklarımızı uyguladık. Bizim için kolay geçti. Ben bir sonraki maçın da bu şekilde kolay geçeceğini düşünüyorum. Uzun bir yolculuk olacak. Şimdiden başarılar diliyorum herkese.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu