Köşe YazarlarıManşet

Onur Hoşnut Yazılarıyla Voleybol Aktüel’de

Aramıza Hoş Geldin Onur Hoşnut

Eski Uluslararası Voleybol Hakemlerimizden Onur Hoşnut yazılarıyla sitemiz Voleybol Aktuel’de!

Akademik ve sportif kariyeri ile büyük bir deneyime sahip olan yeni yazarımıza aramıza Hoş Geldin diyoruz.

Voleybol Aktüel

 

Onur Hoşnut Kimdir?

Onur Hoşnut, 1978’de Ankara’da doğdu. Tüm öğrenim hayatını Ankara’da geçirdi.  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden mezun oldu. 2004 yılından itibaren Ankara Üniversitesi’nde çalışmakta olup, halen Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde öğretim görevlisidir. Ankara Üniversitesi’nde uzun yıllar dış ilişkilerle ilgili birimlerde görev aldı. 11 yılı aşkın süreyle Erasmus Programının yürütülmesinden sorumlu oldu. Üstlendiği görevler arasında Erasmus Programı kurum koordinatörlüğü, Mevlana Programı koordinatörlüğü, Farabi Programı koordinatörlüğü, Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Koordinatörlüğü ve Uluslararası Merkez Sorumluluğu gibi görevler yer almaktadır. Türkiye Ulusal Ajans’ı tarafından düzenlenen toplantı ve çalıştaylarda eğitmen, konuşmacı ve çalışma grubu üyesi olarak yer aldı. Avrupa Birliği projeleri yazım ve yönetim konularında eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Erasmus Programının dijitalleşmesi amacıyla çalışmalar yürütmektedir.

Voleybol hakemlik kariyerine ise 1997 yılında Ankara’da açılan kursa katılarak başladı. O dönem faal voleybol hakemi olan eniştesi Gürkan Say (Kocaeli)’ın teşviki ile kursa başvurdu ve kurs eğitmenliğini eski uluslararası hakemlerimizden Nihat Ermihan’ın yaptığı kursu tamamlayarak aday hakem oldu. Voleybol 1. Liglerinde (bugünkü Efeler / Sultanlar Ligi) ilk düdüğü Ocak 2002’de çaldı. 2003 yılında ulusal hakemliğe terfi etti. 2008 yılında Ankara’da gerçekleştirilen kursa katılarak uluslararası voleybol aday hakemi oldu ve 2012 yılında uluslararası kokardını taktı. 2018 yılına kadar faal voleybol hakemliğini sürdürdü. Ayrıca, plaj voleybolu hakemliği de yaptı. Hakemlik kariyeri içerisinde Türkiye liglerinde üst seviyede, farklı yaş gruplarının Balkan, Avrupa ve Dünya şampiyonlarında, büyükler Avrupa Şampiyonasında ve Şampiyonlar Liginde düdük çaldı.
Son olarak Montreux Masters turnuvasında düdük çalarak hakemlik kariyerini tamamladı.
2021 yılında Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Oturarak Voleybol Merkez Hakem Kurulunda görev yapmaya başladı. Aynı yıl Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Şampiyonasının teknik menajerliğini üstlendi. Halen TBESF’de Oturarak Voleybol Merkez Hakem Kurulu üyesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu