Para Volley

Oturarak voleybol Macerata’ya geliyor

Birkaç aydır gündemde olan bu proje, şirketin herkese oturarak voleybolu sunması, böylece herkes tarafından gerçekleştirilebilecek bir faaliyet oluşturma amacında.

Bu suretle, ANFFAS ile işbirliği içinde birleştirilmiş voleybol projesi zihinsel engelli ve engelsiz insanları bir araya getirme ihtiyacını karşılayacak. Öte yandan, oturabilen fiziksel bir engeli olan insanlara, üst veya alt uzuvların amputasyon formlarına, uzuvların tam hareketini önleyen protezlere veya multipl sklerozlu insanlara cevap veriyor.

“İtalya’da oturarak voleybol tanınmış bir disiplindir ve en az iki engelli oyuncusu olan takımlar ulusal şampiyonaya katılabilir. Helvia Recina Volley sosyal projeler başkanı Greta Malavolta şöyle anlatıyor: Bu, insanların spora dahil edilmesine yardımcı oluyor çünkü yetenekli insanlar ve bir tür fiziksel engelli insanların birlikte oynamasına izin veriyor. ”

İlk defa 14 Ocak’ta olmak üzere iki eğitim oturumu düzenlendi. 25 yaşındaki Federico Ripani, milli takımda uzun bir deneyime sahip bir sporcu., 2015’ten bu yana Warendorf’taki Avrupa Şampiyonası’nda, Porec 2017 Avrupa Şampiyonası ve 2018’de Kore’deki Dünya Kupası’nda yer aldı.

“Greta geçen yıl beni Diferansiyel Eşitlik olayı için engelli ve spor konuşmacısı olarak çağırdı diyor Federico Ripani ve düzenlediği bir yaz kampı için de irtibatta kaldık. Hem o hem de şirket beni büyük bir aile gibi karşıladı, bu yüzden bu projeye katılmamı istediğinde hemen büyük bir coşkuyla kabul ettim. ”

Tüm bu aktivitenin ortak konusu olan ve spor salonunda görülen coşkuydu. “Kızlar çok aktifler, eğleniyorlar ve her şeyden önce birçok soru soruyorlar, bu ilgi anlamına geliyor. Şimdiye kadar sadece iki eğitim oturumu yaptık ancak koşullar mükemmel. ”

Amaç iki yönlüdür: sahada, kısa ve orta vadede, Ulusal Şampiyonaya katılmak, oynamak isteyen engelli insanları bulmak. “Fermo’da ekibimiz üçüncü yılını üçüncü ve son yılı dördüncü olarak tamamladı ve bu da kadın takımının katılımını gösteriyor. Hem erkek hem de kadın takımları grup aşamasını geçti ve Modena’da son altıda yer aldılar. Monte San Giusto da Fermo’ya ve şampiyonaya katıldı. Ayrıca Marche’de oturarak voleybolun yaygınlığını artırmak için Macerata’daki sporcuları da almayı umuyoruz. ”

Bir grup kızı içeriyor ancak bu gelecekte karışık eğitim oturumlarının da düzenlenemeyeceği anlamına gelmiyor.

8 ila 15 yaşları arasındaki ekonomik veya sosyal sorunları olan kişilere ücretsiz voleybol oynama fırsatı sunan “Sport di Tutti” projesine de bir şirket katılıyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu