ManşetPara Volley

Oturarak Voleybol’da da Beyaz Sezon

Türkiey Bedensel Engelliler Spor Federasyonu yaptığı açıklama ile federasyon bünyesindeki liglerin sonlandırıldığını açıkladı.

Federasyondan yapılan açıklama şöyle:

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Dünyada ve ülkemizde etkileri devam eden koronavirüs salgınının yarattığı belirsizlikle mücadelede devletimizin çizdiği çerçeveye uygun şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak, üzerimize düşen sorumluluğu ilk andan itibaren büyük bir titizlikle sürdürmekteyiz.

Federasyonumuz tarafından, bu hassas salgın duruma ilişkin tüm senaryolar başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Spor Genel Müdürlüğümüzün görüşleri olmak üzere, TBESF Sağlık Kurulumuzun tavsiyeleri, diğer kurullarımızla yapılan istişare toplantıları ve değerli kulüplerimizin görüşleri alınarak değerlendirilmiştir.

Oluşan gerekçeler doğrultusunda koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan belirsizliğin, Federasyonumuz bünyesinde faaliyet gösteren ampute futbol, tekerlekli sandalye basketbol ve oturarak voleybol liglerimize daha fazla zarar vermemesi adına TBESF Yönetim Kurulumuz bugün ilgili konular hakkında toplanmıştır.

Camiamızın geleceğini gözeterek, önceliğimiz sağlığımız düşüncesiyle hareket ettiğimiz bu toplantıda lig organizasyonları ile ilgili alınan kararlar şu şekildedir:

1. Tekerlekli sandalye basketbol ve ampute futbol deplasmanlı liglerimiz ile oturarak voleybol etaplı liglerimiz normal sezon sıralamasına göre tescil edilmiştir.
2. Hiçbir ligimizde şampiyon ilan edilmeyecektir.
3. Sezon öncesi ilan edilen statülerde yer alan ligden düşme uygulanmayacaktır.

Liglerde terfiler ise şu şekilde olacaktır:

OTURARAK VOLEYBOL: Oturarak Voleybol 1. Ligi’nde her üç grupta ilk iki sırada yer alan takımlar Süper Lig’e terfi edileceklerdir.

Gelecek sezonun lig yapıları, takım sayıları ise ilgili mevzuat hükümlerine göre Yönetim Kurulumuz tarafından ayrıca oluşturulacaktır.

TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL: Ligler arası terfiler TS Basketbol 3. Lig hariç sezon öncesi ilan edilen statülerde olduğu gibi uygulanacaktır.
A) TS Basketbol 1. Ligi’nde normal sezon sıralamasındaki ilk üç takım TS Basketbol Süper Ligi’ne,
B) TS Basketbol 2. Ligi’nde normal sezon sıralamasındaki ilk üç takım TS Basketbol 1. Ligi’ne,
C)TS Basketbol 3. Ligi’nde her üç grupta maçları tamamlanan kulüplerden, her grupta ilk iki sırayı alan takımlarımız bir üst lige (2. Lig) terfi edileceklerdir.

AMPUTE FUTBOL:
 Ligler arası terfiler Ampute Futbol 2. Lig hariç sezon öncesi ilan edilen statülerde olduğu gibi uygulanacaktır.
A) Ampute Futbol 1. Ligi’nde normal sezon sıralamasındaki ilk üç takım Ampute Futbol Süper Ligi’ne,
B) Ampute Futbol 2. Ligi’nde her iki grupta ilk iki sırada yer alan takımlar bir üst lige (1. Lig) terfi edileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.