ÖZEL HABER: Estonyalı Voleybolcularla Türkiye maçını konuştuk

1
128

Estonya, Avrupa Altın Ligi yarı finalinde Türkiye ile karşılaşacak.

Avrupa Altın Ligi grup aşamasını altı galibiyetle geçen ve final turunda yer almaya hak kazanan Estonya milli takımı, yarı finalde son şampiyon Türkiye ile eşleşti.

Altın Lig’de final turnuvası 19-20 Haziran tarihlerinde  Belçika’nın Kortrijk kentinde yapılacak. 19 Haziran’da Estonya ve Türkiye ilk yarı finalde karşılaşırken ikinci yarı finalde ise Belçika ve Ukrayna ile karşılaşacak.

20 Haziran’da ise bronz madalya ve final oynanacak.

Estonya, Türkiye ile en son 2019 yılında Tallinn’deki Saku Suurhall’da gerçekleşen Altın Lig’in yarı finalinde karşılaşmıştı. O karşılaşmayı, Türkiye 3-1 kazanmıştı. Türkiye daha sonra Altın Lig’in şampiyonu olmuştu. Pandemi nedeniyle geçen yıl Avrupa Ligi oynanmamıştı.

Estonya takımının pasör çaprazı oyuncusu Renee Teppan, final turnuvasında her şeyin kendi ellerinde olduğuna inanıyor. Teppan, grup turnuvasında takımı açıkça yöneten Türk oyuncu Adis Lagumdzija’ya işaret ederek, “Türkiye tek kişilik bir şov ve böyle bir şey bizim için uygun” dedi. “Ukrayna artık kağıt üzerinde de dolu ve korkutucu ancak bu hücum oyunları da bloğa yakalanabiliyor. Rakiplerini daha çok kenardan altıkları sayılarla geçtiler. Her durumda heyecan verici olabilir çünkü her şey mümkün ve her şey bizim elimizde. Bu bir buçuk haftadır antrenmanda ne yaptığımız çok önemli ”diye ekliyor Teppan.

Estonya, A Grubunu 17 puanla lider bitirdi ve altı maçın tamamını kazandı. Belçika 13 puanla ikinci oldu. Türkiye C Grubu’nu başarıyla tamamladı, Ukrayna dört galibiyetle A Grubu’nda en iyi performansı gösterdi (A Grubu’nda üç takım vardı) ve Belçika finalde organizatör olarak yer aldı.

Voleybol Aktüel Editörü Serdar Mengi, Estonyalı oyunculara Türkiye maçı ile ilgili düşüncelerini sordu:

Albert Hurt:

Merhaba, düşünecek pek bir şey yok, yarı final ve tek maç yani takım olarak iyi bir performans göstermemiz gerekiyor ve sonra kazanma şansımız olacak. Türkiye güçlü bir takım ve eminim ki biz de en iyi seviyemizi göstermeye hazırız.

 

 

Mart Tammearu

Selam! Benim için ve muhtemelen tüm ekibimiz için gerçekten ilginç bir maç olacak. Türkiye gerçekten çok iyi bir takım ve bizim için büyük bir mücadeleye sahne olacak bir maç olacak. 

 

 

 

Andri Aganits

Merhaba, en son birbirimizle oynadığımızda son Altın Lig yarı finaliydi. Üst düzeye çok yakın bir oyun oynadılar; oyunu ve turnuvayı adil bir şekilde kazandılar. Türkiye güçlü bir takım ve önümüzdeki hafta sonu da zorlu bir maç bekliyoruz. Elbette hedefimiz bu sefer kazanmaktan başka bir şey değil. 

 

 

Robert Viiber

Merhaba Serdar! İzlemesi gerçekten ilginç bir maç olacağını düşünüyorum. Her iki takım da iyi voleybol oynuyor ve güçlü liglerde oynayan birçok uluslararası oyuncuya sahip. Her iki takım da grup aşamasını kayıpsız geçti ve elbette her iki takım da finale kalmak için çok istekli. Gerçekten eşit olacak ve oyuna ancak takımlardan birinin daha kötü veya daha iyi yaptığı bazı hatalar veya başarılarla karar verilebilir. 


Krisko Kollo

Selam, Tallinn’de 2019 final 4’teki (3-1) mağlubiyetimizi hatırlıyoruz, bu yüzden sonucu düzeltmeye gidiyoruz ve işleri tersine çevirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Elbette zor bir maç olacak ama yarı final sonuçta 1 maç ve  her şey olabilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here