LiglerManşetSultanlar Ligi

Özgür Akman’dan 2019/20 Sezon Değerlendirmesi

Önümüzdeki sezon yeniden Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde mücadele etme hakkı elde eden Sarıyer Belediyespor’un Voleybol Şubesi Sorumlusu Özgür Akman, hem 2019-2020 Sezonunu değerlendirdi hem de şampiyonlukta emeği geçenler için bir teşekkür mesajı yayınladı.

“Değerli Voleybol Ailesi,

Öncelikle hepimize sağlık diliyorum. Bu zor süreci Milletimize yakışır şekilde dayanışma ve beraberlik içinde başarıyla geçmekte olduğumuz şu günlerde Federasyonumuzun yapıcı, makul ve sağduyulu yaklaşımları neticesinde bir kaos ortamı yaşanmamış ve alınan isabetli kararlar bizleri memnun etmiştir.

Kulüp olarak 3 sezonun ardından sonuna kadar gelip kapısından döndüğümüz Sultanlar Ligi’ne geri dönmüş olmanın gururu ve mutluluğu içindeyiz. Son etabı oynayamamış olmanın verdiği burukluğu içimizde hissetsek de, yükselmeyi bizler kadar hak ettiklerine inandığımız birbirinden kıymetli rakiplerimiz Kale 57, Kuzeyboru ve İlbank kulüplerinin de alın terlerinin karşılığını almış olmaları bizi sevindirmiştir. Kendilerini can-ı gönülden tebrik eder, başarılarının daim olmasını dileriz.

Bize gelince, öncelikli hedefimiz geçmişten ders çıkartarak Lig’de kalıcı olmaktır. Ödemiş olduğumuz bedelleri unutmayarak yavaş ve emin adımlarla, imkanlar dahilinde hedeflerimizi yükseltmek arzusundayız.

Bugün itibariyle Kulübümüzün borç yükü neredeyse tamamen ortadan kalkmıştır. Yeni sezona sıfır borçla, her zamankinden de sağlam bir mali yapıyla girmiş olacağız. Sıkı mali disiplin uygulamaya devam etmek zorundayız. Stratejimiz mütevazi bütçelerle genç ve dinamik kadrolar kurmak ve takım oyunu oynamaktır.

İç saha müsabakalarımızı bir süre daha, zemininden tribünlerine, soyunma odalarına kadar tamamen yenilenmiş bir şekilde Bahçeköy Orman Fakültesi Salonunda oynayacağız. İstinye’de yeni ve modern bir salon inşaatına da bu yıl içinde başlamış olmayı hedefliyoruz. Kilyos’taki konaklama ve kamp tesislerimizin tefrişatını yenileyip daha da güzelleştireceğiz. Milli takımlarımıza oyuncu yetiştirmeye katkı verebilecek seviyeye geldiğimizi düşünüyoruz. Aday oyuncularımıza konaklama, okul, iyi antrenman ve Sultanlar Ligi maçlarında forma verebilecek seviyeye

gelmiş olmak bizi gururlandırıyor.

Altyapılarımızı geçen yıl yeniden tasarladık ve iki üç yıl içinde çok daha güçlü şekilde bu uzun vadeli hamlemizin de sonuçlarını almaya başlayacağımızı umut ediyoruz. Altyapı hocalarımız ayrı bir teşekkürü hak ediyorlar. Zorlu şartlarda fedakarca geleceğimizi yaratmaya devam ediyorlar.

Amacımız Türk Kadınının gücünü Dünya’ya duyurmaya katkı sağlamak, Sarıyerimizi en iyi şekilde temsil etmek ve duruşuyla voleybola renk katan örnek bir kulüp olmaktır. En büyük gücümüz Onursal Başkanımız Sn.Şükrü Genç’in desteği ve harika bir karaktere sahip oyuncularımız ile ekip arkadaşlarımızdır. Bu vesileyle Sporcularımız ve Gökhan Çokşen Hocamız liderliğindeki ekibimiz başta olmak üzere bizleri destekleyen taraftarlarımız ve tüm sevenlerimize sonsuz teşekkürler ederim.

Her şey hayal etmekle başlar.

Şimdi bizim için kenetlenip daha büyük hayaller kurma zamanıdır. “

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu