Plaj Voleybolu

Pandemi sonrası ilk göster başlıyor

Avusturya Plaj Voleybolu Şampiyonlar Kupası’na, koronavirüs ile ilgili verilen ara sonunda en iyi Avusturya Plaj Voleybolu oyuncuları ve hayranları için sona erecek.
Avusturya’nın en iyi 12 kadın ve erkek takımının yer aldığı etkinlik 26 Haziran – 11 Temmuz tarihleri arasında Graz, Klagenfurt, Salzburg ve Viyana’daki geleneksel mekanlarda gerçekleşecek. ORF Sport + tarafından yayınlanan Final Four turnuvasının dışında tüm maçlar için  canlı yayın olacak.

Yerinde yarışmaya sınırlı sayıda seyirci katılabilecek. Avusturya Voleybol Derneği (ÖVV) hazırlıkların ortasında ve Spor Bakanlığı ile yakın temas halinde. ÖVV Genel Sekreteri Philipp Seel, “Uygun kavramları sunduk” diye açıklıyor ve “Şampiyonlar Kupası’nın planladığımız gibi gerçekleşmesini ve elbette tüm güvenlik önlemlerine bağlı kalmasını engelleyecek bir şey olmayacağı konusunda çok iyimseriz. ”

ÖVV Başkanı Gernot Leitner “Avusturya Plaj Voleybolu Şampiyonlar Kupası ile zorunlu olarak verilen aradan sonra en iyi takımlarımızı geri getirmekten” memnuniyet duyuyoruz diyor. Normal bir sezonda çoğunlukla uluslararası alanda rekabet ederlerdi. “Ancak bu yıl kendi evlerinde oynayacaklar. Avusturya Plaj Voleybolu Şampiyonlar Kupası ayrıca ulusal şampiyonalar da dahil olmak üzere Avusturya Plaj Voleybolu Turu için bir örnek olmalı. ”

Seel, “Temmuz ortasında kısa bir tura başlayabileceğimiz konusunda çok iyimseriz. Şampiyonlar Kupası, çekici bir sezon için bir başlama vuruşudur ve aynı zamanda korona koşullarında Plaj Voleybolu etkinlikleri için bir pilot projedir. Mekanlar ‘köklere geri dön’ diyor: ön turlar, orta turdan itibaren Plaj Voleybolu sahnesinin geleneksel sıcak noktaları etkinliğe ev sahipliği yapacak olan milli takımların eğitim yerlerinde düzenleniyor. Yakında daha fazla ayrıntı gelecek! ”

Avusturya’nın en iyi sporcuları ilk düellolarını dört gözle bekliyor. “Birkaç hafta önce, turnuvaların ve hatta bir Avusturya Plaj Voleybolu turunun öngörülebilir gelecekte gerçekleşip gerçekleşemeyeceği belli değildi. Yakında kendimizi tekrar seyircilerin önünde ölçüp sponsorlarımızı sunabilmemiz çok güzel ”dedi. Lena Plesiutschnig.

2017’de Viyana’da Dünya Şampiyonu olan Clemens Doppler için: “Hayatın turnuva düzeyinde tekrar başlaması ile güzel ve organize etkinlik çarkı tekrar dönmeye başlıyor! Turnuvalar her zaman iyidir, çünkü nihayetinde rekabeti teşvik eder. ”

Avusturya Plaj Voleybolu Şampiyonlar Kupası’ndan sonra planlanan Avusturya Plaj Voleybolu Turu PRO, Temmuz ortasından Eylül ortasına kadar potansiyel olarak bine yakın taraftarın önünde altı etkinlik (beş tur durağı ve ulusal şampiyona) ile gerçekleşecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu