Genel Haberler

Pandemiye rağmen CEV Okul Projesi hızla ilerliyor

CEV Okul Projesi, koronavirüs pandemisi, atölyelerin yanı sıra üye Ulusal Federasyonlar tarafından planlanan daha birçok faaliyetin başarılı bir şekilde teslim edilmesini engellemesine rağmen güçlenmeye devam ediyor.
2019/2020 yıllık raporundan alınan rakamlar, Avrupa çapında 6 ila 10 yaş arası 12.410 çocuğa ve 365 ilkokula ulaşan proje ile gerçekten etkileyici. Dahası, Okul Projesi 124 voleybol kulübünü de içeriyordu, böylece okulda oyunu keşfettikten sonra çocukların kendi bölgelerinden bir kulüpte kendi voleybol yolculuğuna devam etmelerini sağlama hedefini yerine getiriyor.

Genel olarak, COVID-19 salgını herkesin faaliyetlerini durdurdu, bu yüzden sayılar Mart’tan okul yılının sonuna kadar neler olabileceğini göstermiyor.

Bu talihsiz koşullara rağmen, proje yoluyla ulaşılan ilkokul sayısı 2018/2019’dan bu yana % 148 oranında büyük bir artış kaydetti, ancak bir önceki öğretim yılında 71 ile 34 arasında değişen öğretmenlere yönelik atölye çalışmalarına bakıldığında büyüme daha da dikkat çekici. Voleybol ‘keşfine’ başlayan çocuklara gelince, toplam sayı 12.410 bunların 7.086 kız ve 5.324 erkeği kapsamakta, bu rakamlar programa katılımlarında % 118.9 ve% 52.68 gibi müthiş bir artışa neden olmaktadır.

Belarus ve Arnavutluk, Okul Projesine katılan son ülkeler oldu ve böylece toplam sayı 17 Ulusal Federasyona ulaştı. Ancak koronavirüs salgını faaliyetlerinin başlatılmasını etkiledi. Ulusal Federasyon’ların sağladığı verilere göre, Kıbrıs en fazla erkek (885) ve kız (1.000) sporcuya sahipken, Karadağ en fazla kulüp sayısına (19) sahipken, Azerbaycan ve Hırvatistan en fazla öğretmen (184) ve koçu açıkladı (90).

Haziran 2019’da CEV, Kranjska Gora’da oyunun giriş seviyesinde küçük çocuklarla çalışan antrenörler / beden eğitimi öğretmenlerine odaklanan ilk Antrenörler Konvansiyonu’na ev sahipliği yaptı ve bu konferansın etkisi çok olumlu oldu.

“Bilgiyi yaymak için diğer okullara gitmeyi önerdikleri için öğretmenlerin katılımı arttı. Eğlence faktörünün ne kadar önemli olduğunu ve oturumu baştan başından sonuna kadar ilginç kılacak şekilde nasıl yapılandırabileceğinizi anladılar ”diyor Kuzey İrlanda Proje Müdürü Joanna McCrory.

“İçlerinde daha önce voleybol ile ilgilenmeyen öğretmenlerimiz vardı, ancak CEV Okulu Projesi ve CEV Koçları Sözleşmesi’ne katıldıktan sonra, şimdi tecrübelerini okullarındaki diğer öğretmenlerle paylaşıyorlar ve okullarındaki çocukların ötesinde Voleybol’u destekliyorlar ”diye ekliyor Karadağ Voleybol Federasyonu Genel Sekreteri Ivan Boskoviç.

“Koçluk sadece bir iş değil, aynı zamanda bir çağrıdır. CEV Konvansiyonu, okullardaki öğretmenleri muhtemel çocukları oyun oynamaları, kazanmaları ve geleceklerini planlamaları için motive etmeye yardımcı oldu. Kendi aralarında işbirliği yapmaya başladılar, böylece büyük bir topluluk oluşturdular ”diyor Azerbaycan Voleybol Federasyonu’ndan Nargiz Ismayilova.

“2019 CEV Konvansiyonuna katılan antrenörler, CEV Okul Projesi’ne gönüllü olarak katıldı ve 29 yeni ilkokul projeye katıldıkça ve Federasyon Eğitim Bakanlığı’nın desteğini alarak ek 3 çocuk etkinliğinin düzenlenmesine yardımcı oldu diyor Slovenya Bilim ve Spor Bakanı Ana Oblak.

“Geçen yıl başladığımız ivmeye devam ettik ve yanımızda daha fazla okul ve kulüp getirdik. Kulüpler ve okullar geçen sene yaptığımız büyük işi görmüşlerdi ve bunun bir parçası olmak istiyorlardı, bu da sporumuzu büyütmek için iş gücüne ve platforma katkıda bulunuyor. Öğretmenler, okul personeli, kulüpler ve tesislerle kurduğumuz ilişkiler çok değerliydi ve COVID-19’dan sonra spora dönüşümüzde son derece önemli olacak. CEV ve ilgili markalaşma ve kaynakların desteği ile katılımın yanı sıra sporumuzun profilini ve görünürlüğünü de inşa edebildik. ”

Genel olarak, ilgili 15 Ulusal Federasyondan gelen geri bildirimler çok olumlu ve herkes şimdi proje faaliyetlerine en kısa zamanda tekrar başlamayı dört gözle bekliyor!

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu