Genel Haberler

Paola Egonu Yılın 10 Kadın Sporcusundan Biri Seçildi

CEV Şampiyonlar Ligi’nde şampiyonluğa ulaşan Vakıfbank’ın önemli isimlerinden biri olan İtalyan yıldız Paola Egonu yılın 10 kadın sporcusundan biri seçlidi.

CEV Şampiyonlar Ligi’nde şampiyonluğa ulaşan Vakıfbank’ta bu başarın önemli pay sahiplerinden biri olan İtalyan yıldız Paola Egonu yılın 10 kadın sporcusundan biri seçlidi.

EGONU VAKIFBANK’A VEDA ETTİ
İtalyan yıldız Egonu takımdan ayrılacağını açıklamış ve düzenlenen medya gününde tüm takımla vedalaşmıştı. Dünyanın en iyi voleybolcuları arasında yer alan Paola Egonu yeni takımı resmen açıklandı. Egonu, İtalyan temsilcisi Vero Voley Milano’ya imza attı.

Egonu’yla birlikte bu sezon Vakıfbank forması giyen Nika Daalderop, Kara Bajema ve Eczacıbaşı’ndan Laura Heyrman da gelecek sezon Milano’da forma giyecek.

10 KADIN SPORCUDAN BİRİ SEÇİLDİ
Ünlü italyan dergisi yetenekleri ve sosyal bağlılıkları nedeniyle 2023’te takip edilmesi gereken 10 kadın sporcuyu seçti. Tarih yazanlar olarak açıklanan liste duyurulurken: “Yakın zamana kadar bir köşeye itilmiş ve gölgelere gizlenmiş olsalar da bugünün sporcu kadınları korkusuz, cesur ve başarılı; sadece sporu sevenler için değil herkes için gerçek bir ilham kaynağı.” ifadelerine yer verildi.

İtalya Milli Takımı ile FIVB Milletler Ligi ve Avrupa Şampiyonası altın madalyası kazanan, VakıfBank ile CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ve MVP ödülünü koleksiyonuna ekleyen İtalyan yıldız Paola Egonu, hem başarıları hem de sosyal hayattaki duruşu ile listede kendisine yer buldu.

Dergide Paola Egonu için şu ifadeler kullanıldı: “Gökmavili ve yetenekli Paola Egonu, gelecek vaat eden genç bir voleybolcu. Paola’yı spor alanındaki başarılarının yanı sıra son Sanremo Festivali’ne katılmasıyla da tanıyoruz. Burada Amadeus ve Gianni Morandi ile birlikte Ariston sahnesine bir eşitlik ve sevgi mesajı getirdi. Genç kız kendisi hakkında: ‘Ben siyahım, göçmenim, kadınım ve cinsel olarak değişkenim. (sexual fluidity) Farklılığımın benzersizliğim olduğunu anladım. Ben benim. Görünüşün ötesinde hepimiz aynıyız.’ dedi.

Listede Paola Egonu’nun yanı sıra hakem Martina Scavelli, snowboard, parakano ve paratriatlon sporcusu Veronica Yoko Plebani, futbolcu Marta, ritmik jimnastikçi Alessia Maurelli, tenisçi Martina Trevisan, eskrimci Rossella Fiamingo, kayak yarışçısı Sofia Goggia, biatloncu Dorothea Wierer, paralimpik eskrimci Beatrice Maria Adelaide Marzia Vio (Bebe Vio) gibi isimler de yer aldı.

Kaynak: SKORER

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu