Genel Haberler

Paola Egonu’ya Yapılan Irkçılığı Kınıyoruz!

Paola Egonu, aslında sığınma günlerinden beri kendisinin ve ailesinin mağdur olduğu bir dizi olayı kınamaktadır: ”Dört yaşında farklı olduğumu fark ettim. Annem barda bir kahve ister ve soğuk servis ederler, bankada beyaz arkadaşını içeri alırlar ama onu içeri almazlar… Hırsızlıkla suçlanmamak için bir dükkanın içinde asla ellerimizi çantalarımıza sokmamamız öğretildi. Oynamayı bıraktığımda gerçekleri daha rahat söyleyebileceğim.” Egonu İtalya’da mevcut hükümet karşıtı tarafta duruyor ve şunları söylüyor: “Aklımda bir soru uyanıyor: Neden yüksek mevkilerde halkın çıkarları için değil de kendi çıkarları için hareket eden duyarsız insanlar var?” gibi açıklamaları Sanremo Festivali’nden önce Vanity Fair dergisine yapmıştı.

Paola Egonu, ne yazık ki halâ mağdur ediliyor. İtalyan yıldız pasör çaprazı bir kez daha ırkçılık ve hakaretlerin hedefi oldu. Bu seferki açık ve tartışmaya kapalı çünkü Bergamo’daki Via Carducci’deki Conad süpermarketin duvarına yazılmış. Bu durum, belediye meclis üyesi Simone Paganoni tarafından da kınandı ve Facebook’ta paylaştığı bir gönderide, yaya tünelinde ortaya çıkan utanç verici yazıları bir aydan uzun bir süre önce iş dünyasına bildirdiğini açıkladı.

Duvar yazısında “Egonu İtalyan değil, o siyahi” yazıyor. Şikayetin üzerinden bugün bile bir ayı aşkın süre geçmesine rağmen ırkçı ve başka homofobik yazıların hala duvarda duruyor olması ortalığı karıştırdı ve harekete geçilse de bir değişiklik olmadığı ve İtalyan basın tarafından Tuttosport’un süpermarketle konuştuğu ancak “en kısa sürede kaldırılacak” açıklamasıyla yetinildiği yazıldı.

Egonu’nun kamuoyuna hep bahsettiği, çoğu zaman hafife alınan ve hatta reddedilen şikayetlerini doğrulayan, ırkçılığın başka bir çirkin görüntüsü olan bu duvar yazısını ve zihniyeti kınıyoruz. Yanındayız Egonu.
Paola Egonu Irkçılık

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu