Pasörler İçin İlginç Bir Uygulama

0
305

Voleybol programları oluşturmada başarılı koçlar, programlarındaki oyuncuların temel becerilerini oluşturmak için harika bir iş çıkarırlar.

Bu, pasörlerin iyi kararlar vermesine yardımcı olmak için karmaşıklık ekleyebileceğiniz veya temeller üzerinde çalışmalarına ve voleybolun sunumunda hassas olmalarına izin vermek için daha az karmaşık hale getirebileceğiniz bir alıştırmadır.

Programınız açık bir şekilde pasör geliştirme anahtarıdır, çünkü çoğu zaman kullandığınız hücum sistemini belirleyecek olan pasörünüzün kalitesidir.
Aşağıda, Art of Coaching Volleyball’da bulunan mükemmel video setinden bir klip var. Bu klipte Stanford Kadın Baş Koçu John Dunning, bir pasör geliştirmenize yardımcı olacak basit ama etkili bir alıştırmayı gösteriyor.

Koç Dunning buna Fan Tatbikatı diyor. Bu tatbikat, pasörün birden çok açıdan topları alırken hem ön hem de arka setler almasını sağlar. Tatbikatın son bölümüne bir engelleyici eklenir. Bu sırada pasör, uygulamanın ilk bölümünde olduğu gibi birden çok açıdan toplar alacaktır, ancak pasörün artık engelleyiciyi okuması gerekir. Engelleyici, setten hemen önce hareket etmek için bir yön seçecek ve ardından pasör uygun ön veya arka seti okuyup gerçekleştirmelidir.

Bu karmaşık bir alıştırma değil, genç ve gelişmekte olan pasörleriniz için becerileri öğretmenin ve okumaları pratik etmenin etkili bir yoludur.

Tüm becerileri tüm oyunculara öğretmenin önemli olduğuna inanıyoruz. Erken yaşta her oyuncuya her pozisyonda oynamasını öğretin / eğitin. 16 yaşındayken birinin ne tür bir oyuncu olacağını 9 yaşında belirlemek çok zordur. Smaçörlerin kim olacağını bildiğinizi düşünebilirsiniz ancak hangi oyuncuların büyüme hamlesi yapacağını tahmin etmek zordur. Erken yaşta sadece bir veya iki pasör üzerine odaklanırsanız, ya bu oyunculardan biri uzaklaşırsa ya da o oyunculardan biri başka bir spora odaklanmaya karar verirse?
En iyi koçlar her oyuncu için eksiksiz bir beceri seti geliştirir.

 

https://volleyballtoolbox.net/fan-drill-for-setters

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here