Genel Haberler

“Pass the Time”* (Zamanı Geçir) de konuk Sonja Newcombe

Dünyaca korona virüsle mücadele ettiğimiz şu dönemde, sahalardan uzak kalan profesyonel bir voleybolcu evinde bir günü nasıl geçirir?

Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nun (CEV), voleybolsuz geçen dönemi renklendirmek amacıyla başlattığı “Pass the Time” (Zamanı Geçir) kampanyasına ortak olan Eczacıbaşı VitrA, bir yazı dizisi başlattı.

Serinin onuncu bölümünde, ülkesinden seslenen Amerikalı smaçör Sonja Newcombe, evde kaldığı süreçteki günlük rutinini, “Sabahları ailemin kahve keyfine eşlik ediyorum. Günlük tutmak ve hislerimle baş başa kalmak için zaman ayırmaya çalışıyorum, ardından günlük antrenmanımı yapıyorum. Kalan vaktimi de televizyon izleyerek, okuyarak, örgü örerek, eşimle kart oyunu oynayarak veya arkadaşlarımla sohbet ederek geçiriyorum. Evde kendi hazırladığımız yemeği yedikten sonra iyi uyumaya özen gösteriyorum” diye aktardı.

Evde yaptığı egzersizlerden bahseden deneyimli oyuncu, “Günlük egzersizlerim arasında lastik bantları ve hafif ağırlıklarla yapılan çalışmalar var. Ayrıca yoga yapıyorum ve kondisyonumu korumak için yokuşta koşulara çıkıyorum. Rutin benim için çok önemli, bu sayede hareketsizliğin ve tembelliğin önüne geçiyorum. Sporcu olarak günümüzün planlı olmasına alışığız. Bu yüzden o rutini korumak beni aktif tutuyor” diye konuştu.

Hareket etmenin kendisine her zaman iyi geldiğini belirten Newcombe, takipçilerine “Zihnimizin canlı kalması ve vücudun yenilenebilmesi için yeterince temiz hava aldığımızdan ve düzenli egzersiz yaptığımızdan emin olalım” tavsiyesinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu