AvrupaManşet

Pevkur: ‘Nihayet CEV’de üst düzey bir lider olarak bir kadına sahip olacağız’

Hanno Pevkur, İlk Kadın CEV Kıdemli Başkan Yardımcısı ile Liderlik Ekibini Duyurdu

Hanno Pevkur bugün, Türkiye’den Bahar Mert’i Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Çek Cumhuriyeti’nden Marek Pakosta’yı 16 Ekim 2020’de CEV Başkanı seçilmesi halinde Başkan Yardımcısı ve Sayman olarak ilan etti.

Bahar Mert, 2003 Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan takımın bir parçası olarak 312 kez milli formayı giyen eski bir Türk milli takımı oyuncusu. Çeşitli Avrupa liglerindeki kulüplerde profesyonel olarak oynadı ve yedi dil konuşuyor. Bahar 2012’den beri Türkiye Voleybol Federasyonu’nun yönetim kurulu üyesidir ve seçilirse tarihte CEV Kıdemli Başkan Yardımcısı olacak ilk kadın olacaktır.

Marek Pakosta, Çek Cumhuriyeti Voleybol Federasyonu Başkanı ve hem kapalı hem de plaj voleybolunda Çek Cumhuriyeti’nin eski bir Milli Takım Oyuncusudur. Marek, oyun kariyerinden bu yana, 2007’den beri spor, telekomünikasyon ve emlak yönetiminde üst düzey yöneticilik pozisyonlarında deneyim sahibi ve 2017’den beri Çek Federasyonu Başkanıdır.

Hanno Pevkur duyuru üzerine şunları söyledi:

“CEV Başkanı adaylığımı açıkladığımdan beri, konuştuğum birçok Ulusal Federasyondan aldığım tepkilerden çok memnunum. Bahar ve Marek, ileriye dönük daha kapsayıcı, modern ve birleştirici CEV vizyonumu paylaşıyorlar ve 56 Ulusal Federasyonumuzun tamamına hizmet edilmesine yardımcı olmak için getirecekleri yaklaşımdan gerçekten heyecan duyuyorum. Bahar ve Marek ile iyi bir coğrafi dengeye sahibiz ve aynı zamanda CEV’in üst düzey liderliğinde temsil edilen küçük, orta ölçekli ve büyük ülkeler var. Ayrıca – nihayet – CEV’de üst düzey bir lider olarak bir kadına sahip olacağız ve eminim ki bu, Ulusal Federasyonlarımızın tüm kadın oyuncuları ve liderleri tarafından takdir edilecektir. “

Bahar Mert ve Marek Pakosta, 6 Ekim Salı TSİ 18.00’de Hanno Pevkur’un Online Townhall Toplantısına katılacaklar ve bu bağlantıyı kullanarak dileyen herkes katılabilecek: Toplantı bağlantısı.

Marek Pakosta ayrıca şunları ekledi:
Hanno Pevkur’un Başkan Yardımcılarından biri olarak ilan edilmekten çok mutluyum. Hanno’yu iyi tanıdığım ve Estonya’da yürüttüğü çalışmaları bildiğim için, CEV’nin ihtiyaç duyduğu ilerici lider olacağına dair hiçbir şüphem yok ve umarım bunu Avrupa Voleybol ailesine gösterme fırsatı buluruz. Hem voleybol tecrübemle hem de uzun yıllar iş sektöründeki tecrübemle katkıda bulunmayı dört gözle bekliyorum. “

CEV kuralları uyarınca, seçilen her Başkan, İcra Komitesinde görev yapacak en fazla dört Başkan Yardımcısı atama hakkına sahiptir. Hanno Pevkur, gelecekte daha çeşitli bir liderlik ekibi görme arzusu doğrultusunda, yalnızca iki tane atayacağını açıkladı.

Hanno Pevkur şunları söyledi:
“Adaylar arasındaki seçimin Ulusal Federasyon Başkanları tarafından yapılması gerektiğini baştan söyledim. Bu nedenle Genel Kurul’a önerim sadece Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Sayman atanması yönündedir. Başkan Yardımcılarından oluşan en iyi takımı oluşturmak için amacım, her Bölgesel Derneğin CEV İcra Komitesinde temsil edilmesidir. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu