Genel HaberlerManşet

Pevkur’dan Ulusal Federasyonlara Açık Mektup

16 Ekim Cuma günü Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilecek CEV Genel Kurulu’ndaki seçimde başkan adaylarından olan Hanno Pevkur, seçime iki gün kala Genel Kurul Delegeleri olan CEV’e üye Ulusal Federasyonlara bir mektup yolladı. Pevkur’un seçim öncesi yolaldığı mesajlar şöyle:

Sevgili Ulusal Federasyon liderleri,

Viyana’ya henüz ulaştım ve buradaki nemli havanın şu anki ruh halimi yansıtmadığını söylemekten mutluluk duyuyorum.

Birçoğunuz gibi, bu Kongre’nin fiziksel olarak bu zor zamanda gerçekleşmesi konusundaki ısrardan ve dolayısıyla sağlığımızı korumak için Ulusal Federasyonlara yöneltilen taleplere üzülüyorum. Benim bakış açımdan, şimdi bu fırsatı olumlu ve kalıcı değişiklikler yapmak için kullanmaya tamamen odaklandım.

İki gün içinde, Avrupa Voleybolunun geleceği hakkında sadece Başkanlık seçimi değil, aynı zamanda pek çok büyük adayımızın bulunduğu CEV ve FIVB Kurulları ile ilgili de kararlı seçimler yapacağız.

Gelecek için fikirlerimi ifade etmek ve birlikte nasıl olumlu iyileştirmeler yapabileceğimize dair bir program oluşturmak için, geçtiğimiz altı ay boyunca, hepinizle iletişim kurmak adına her türlü çabayı gösterdim.

Bunu açıklama yapmaktan veya broşürlerden hoşlandığım için yapmadım. Daha ziyade, Ulusal Federasyonlar olarak neye oy verdiğinizin farkında olmanın sizin hakkınız olduğunu düşünüyorum. Bir Başkan adayı olarak bu konuda açık ve dürüst olmanın benim sorumluluğum olduğunu hissediyorum. Buna tabii ki Kıdemli Başkan Yardımcısı Bahar Mert ve Başkan Yardımcısı ve Sayman Marek Pakosta için önerilerim de dahildir- fantastik fikirleri ve geleceğimiz için tutkuları olan iki harika insan.

Birlikte, üç ana konuya odaklandık:

  • Yeni Bir Liderlik Tarzı– Ulusal federasyonların- büyük ve küçük- CEV karar alma sürecine daha çok ve daha şeffaf katılımının yanı sıra iyileştirilmiş bir cinsiyet ve coğrafi denge;
  • Yeni Bir Gelişim Taahhüdü– Ulusal Federasyonları güçlendirip Voleybolu tabandan yukarı doğru büyütmeleri için ek araçlar ve kaynaklar sağlayarak çekirdek tabanımızı genişletmek;
  • Yeni Bir Yükselme Planı– yeni izleyiciler ve ticari ortaklarla etkileşim kurmak için yeni teknolojilerden, yenilikçi formatlardan ve geliştirilmiş CEV platformlarından yararlanma.

Bu voleybolla ilgili bir seçim. Ama aynı zamanda inançla ilgili bir seçimdir. Daha iyi bir geleceğe inanç, modernizasyon ihtiyacına inanç ve daha fazlasını hak ettiğinize olan inanç. Hepinizden böyle bir inanç göstermenizi ve inandığınız şeye oy vermenizi rica ediyorum.

Odak noktam kişisel meseleler değil, her zaman Avrupa Voleybolu için en iyisinin ne olduğu üzerine olmuştur ve bunun ileriye dönük öncelik olarak kalacağına inanıyorum. Bunun ruhuna uygun olarak, bu hafta Aleksandar Boriçiç ile görüşerek hem bu hafta hem de sonrası için iyi dileklerimi ilettim.

Birçoğunuzu Viyana’da görmeyi ve katılamayacaklarla çok yakın temas halinde olmayı dört gözle bekliyorum.

Saygılarımla,

Hanno Pevkur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu