AvrupaGenel Haberler

Piccinini artık TV yorumcusu

Francesca Piccinini Voleyboldan Kopamıyor

10 yıl önce, İtalyan süper starı Francesca Piccinini, Lodz’daki efsanevi Atlas Arena’da Avrupa Şampiyonası altın madalyası kazanmıştı. Ancak bu kez RAI için bir TV yorumcusu olarak geri döndü. Bu, Piccinini için tamamen yeni bir görev. “Voleybol oynamak, yorumcu olmaktan daha kolay! Eğer değişebilseydim, kolaylıkla sahada olmaya devam ederdim, ”dedi gülerek.

Francesca’nın voleybol kariyerinde etkileyici bir rekoru var. İtalya kadın milli takımı ile 2002 Dünya Şampiyonluğu, 5 kez lig şampiyonluğu, 2 kez İtalya Kupası, 4 Süper Kupa, 1 CEV Cup, 1 Kupa Galipleri Kupası, 1 Avrupa Süper Kupası ve 6 kez CEV Şampiyonlar Ligi. En son Igor Gorgonzola NOVARA ile bu baharda Berlin’de Şampiyonlar Ligi’ni kazanmıştı. Bununla birlikte, Lodz’a geri dönmenin birçok anıyı geri getirdiğini iddia ediyor.

“ Tribünde oturmak ve İtalyan milli marşını dinlemek çok duygusaldı. Keşke zamanı geri alabilsem ve içimdeki iyi duyguları yaşayabilsem. On yıl önce kazandığımız unvan kariyerimin en önemli noktalarından biri, bu yüzden çok duygusaldı ”dedi.

Bir TV yorumcusu olarak mı yoksa yeni bir şampiyon olarak mı çalışıyor? Henüz bilmiyor. “Her gün uyandığımda voleybolu düşünüyorum. Durmalı mıyım yoksa devam etmeli miyim? Bir fikrim yok. Her zaman voleybolu seçtim çünkü bu sporu seviyorum, ama her şeyin bir sonu olduğunu biliyorum ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu