Plaj Voleybolu

Plaj Voleybolu 2022 Commonwealth Games’de

Plaj Voleybolu, Birmingham 2022 Commonwealth Games spor programının bir parçası olarak onaylandı. Bu onama, Gold Coast’taki 71.nci Commonwealth Games Association (CGA)’daki  başarının ardından gerçekleştirildi.


Commonwealth Oyunlar Federasyonu İcra Kurulu (CGF), Warwickshire Kırsal Kriket Kulübü’nün evi olan Edgbaston Stadyumu’nda bir araya geldi. Yapılan toplantı sonucunda plaj voleybolunun yanı sıra kadınlarda T20 kriket ve para masa tenisi branşlarının da ekleneceği duyuruldu.

CGF Başkanı Dame Louise Martin : “Bugün Commonwealth Oyunları için tarihi bir gün ve Birmingham 2022’nin tarihteki en büyük kadın ve para sporu programına sahip olacağını şimdi doğrulayabildiğimize sevindim. Kadınların T20 kriket, plaj voleybolu ve para masa tenisini Birmingham 2022 için resmi spor programına dahil olduğuna memnun oldum ve hepsinin muhteşem ve canlı bir çok spor etkinliğinin yaratılmasına yardımcı olacağını biliyorum. ”
Plaj Voleybolu, Gold Coast 2018 Commonwealth Games’teki en popüler sporlardan biri olduğunu kanıtladı ve her seans yedi gün boyunca heyecan verici bir rekabete sahne oldu.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu