Plaj Voleybolu

Plaj Voleybolunun Vikingleri Yılın Takımı

Anders Berntsen Mol/Christian Sandlie Sørum, yani Plaj Voleybolu’nun Vikingleri, ‘2019 Yılın Takımı’ ödülünü aldılar. Rakip adaylar arasında tüm Norveç’te çok fazla geleneğe sahip olan erkek hentbol milli takımı, kadınlar futbol takımı ve kros kayağı ve biatlonda dünya şampiyonları gibi çok rekabetçi adaylar yer alıyordu.

Sports Gala anlamına gelen Idrettsgalla, Norveç’te en çok tanınan spor ödüllerinin verildiği yer olarak biliniyor. Norveç’in en büyük TV kanalı NRK, yıllık etkinliği tüm İskandinav ülkesine canlı olarak yayınladı.

2018’de atılımlarının tadını çıkardıktan sonra, Plaj Voleybolu’nun Vikingleri muhteşem bir yılı daha ardında bıraktı. Moskova’daki ikinci kez üst üste #EuroBeachVolley şampiyonluğunu ve Hamburg’daki ilk Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya kazandılar. Ödülü aldıktan sonra, Anders ve Christian ebeveynleri, aile üyeleri, takım arkadaşları Hendrik Mol ve Mathias Berntsen’e ve Norveç Voleybol Federasyonu’na şükranlarını sundular.

Rus başkentindeki EuroBeachVolley başarılarının yanı sıra, 2019’da Mol / Sørum, FIVB Dünya Turu’nda altı adet 4 Yıldız veya 5 Yıldızlı turnuvadan en iyi dereceleri aldı. Dünyanın en iyi Plaj Voleybolu takımı statülerini güçlendirmek için Roma’daki sezon sonu Dünya Turu Finalleri’nde üçüncü oldular.

Teknik direktörleri Kåre Mol, Ekim 2019’da Sofya’da düzenlenen CEV Avrupa Voleybol Galasında yeni tanıtılan ‘Yılın Plaj Voleybolu Antrenörü’ ödülünün ilk sahibi oldu.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu