Plajda 13 Yıllık Ortaklık

0
47

Plaj voleybolu takımları için kimya ve birliktelik çok önemli özelliklerdir ve FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nda sahanın aynı tarafını paylaştıkları 13 yılın her birinde Maria Clara ve Carolina Salgado bu konuda örnektir.

Salgado kardeşler, 2003-2015 yılları arasında bir arada kalarak uluslararası plaj voleybolunun en uzun soluklu ortaklıklarından birini kurdular ve 2012’de Carolina’nın ilk oğlu Jose’yi doğurmak için kumdan uzaklaşmasıyla bir mola verdiler.

Plaj voleybolu, büyük bir kısmı efsanevi eski voleybol ve plaj voleybolu oyuncusu Isabel olan anneleri tarafından yönetilen ve Rio 2016 Olimpiyatlarında yer almış olan  Pedro Solberg’in kız kardeşi olan Salgados için her zaman bir aile şirketi olmuştur.

Maria Clara, “13 sezon birlikte oynadık ve bu zamanın çoğunda annemiz koçumuzdu, bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum” dedi. “Çok erken başladık ve bu, hayatımızın birkaç önemli anını birlikte geçirmemizi sağladı. Sadece birlikte oynayacak bir kız kardeşim değil, bize çok şey öğreten annemizin her gün ve gezilerimizde yanımızda olmasından dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum. Çok özeldi. ”

Maria Clara ve Carolina, kariyerlerinin çok erken aşamalarında Brezilya Turunda her ikisiyle de oynayan Isabel tarafından spora tanıtıldı. Anneleri emekli olduğunda, birlikte oynama kararları belliydi.

O zamanlar bilinmeyen şey, Salgado kardeşlerin bu kadar uzun süre partner olarak kalacağı, 135 kez ile Dünya Turu tarihinde en çok turnuvaya katılmış ikinci takım olacak, sadece bir başka kardeş ikilisi olan Fin Emilia ve Erika Nystrom çiftini (157) takip edecekleriydi.

Brezilyalılar, iki altın dahil 17 Dünya Turu madalyası ve Brezilya Ulusal turunda kendi sahalarında altı turnuva galibiyeti ile 39 madalya topladı. Ancak takımlarının tartışmasız en önemli özelliği, gelecekteki Olimpiyat ve dünya şampiyonları Almanya’dan Laura Ludwig ve Kira Walkenhorst’u Moskova’da mağlup ettikleri 2013’teki tek Grand Slam zaferiydi.

Maria Clara o vesileyle, “Almanlar yeni bir takım olsalar bile harikalar,” dedi. “Zor bir turnuvaydı ve buraya gelmek için elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerekiyordu. Çok fazla hata yapmadık ve anahtar buydu. Kız kardeşimle podyumun tepesine çıkma hissi inanılmaz. ”

Üç yıl sonra, kız kardeşler her ikisi de anne olduklarında unutulmaz bir deneyim daha paylaştılar. Bu, memleketlerinde Rio 2016 Olimpiyatları’na katılma fırsatını kaçırmak anlamına geliyordu, ancak aile Pedro tarafından iyi temsil edildiğinden, özel anlarına odaklanabilir ve Carolina’nın doğum yaptığı gibi saha dışında bir takım olarak çalışmaya devam edebilirlerdi.

Bu anı Maria ile paylaşmak gerçekten özel, dedi Carol o sırada. “Kız kardeşim ve ben hep hayatımızın her anını birbirimizle paylaştık ve çocuklarımız temelde aynı yaşta olacakları için aynı fırsata sahip olacaklar. Bizim olduğumuz gibi birlikte büyümelerini ve en iyi arkadaşlar olmalarını istiyoruz. ”

Ancak saha dışı dönem, her iki kız kardeş için de yeni fikirler ve yeni bir başlangıç ​​arzusu getirdi. Uzun yılları birlikte geçirdikten sonra, nihayet ayrı yollara gitme ve farklı ortaklarla hayallerini kovalamanın zamanı gelmişti.

33 yaşındaki Carol, Tokyo Olimpiyatlarına katılma girişiminde başka bir Maria, Antonelli ile güçlerini birleştirmeden önce Juliana Felisberta ile kısa bir deneme yaptı. Takım, 2018’de Lahey’de ikinci Dünya Turu turnuvasını birlikte kazanarak iyi bir koşuya imza attı, ancak diğer altı madalya daha elde etmesine rağmen hedefe ulaşamadı. Carol, 2020’nin başından beri üç kez Olympian Talita Antunes ile oynadı.

Maria Clara ise son üç yılın büyük bir bölümünü uluslararası alanda yarışarak geçirdi Elize Maia Secomandi ve takım 2018’de Çin’in Zhongwei kentinde en iyi sonucu olarak bronz madalya aldı. 37 yaşında, savunma oyuncusu daha çok ulusal rekabete odaklandı ve zamanının çoğunu Brezilya Turu ve Amerikan AVP arasında geçirdi.

Ortaklar olarak on yıldan fazla bir süre sonra, Brezilyalıların rakip olmanın yeni gerçekliğine alışması biraz zaman aldı. Ancak, sahada ne için yarışıyor olurlarsa olsunlar, son düdük çalındığında, hepsi çok tanıdık bir alana geri döner.

Maria Clara, “Birbirimizle ilk oynadığımızda çok tuhaftı,” dedi. “Turnuvadan önce yeni ortaklarımızla birlikte antrenmanlarda oynadık ve garipti, ancak maç başladığında atmosferin gerçekten gergin olduğunu hissedebiliyordunuz. Ama rakip olmaya çoktan alıştığımızı düşünüyorum. Şu anda farklı voleybol ortaklarımız olabilir, ancak hayatta her zaman ortak olacağız ve hiçbir şey bizi tezahürat yapmaktan ve birbirimizi desteklemekten alıkoyamayacak. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here