Köşe YazarlarıPlaj Voleybolu

Plaj’da 1999 yılında başımıza gelenler

Merhaba Sevgili Voleybol Severler,

1999 yılı gelirken kötü geldi ve sonunda 17 Ağustos depremi ile noktayı koydu. O sene Alaçatı‘da muhteşem bir plaj olan SEA SİDE bize ev sahipliği yaptı.
İzmir’in gözde mekanlarından biri. Turnuva orada yapılıyor.
Akşam oluşan trafik, inanın neredeyse 3 kilometreyi buluyordu. Her akşam bir başka ünlü simayı görüyorduk. O sene ana sponsorumuz FANTA.
Çok da genç bir halkla ilişkiler sorumlusu var, kızımız ABD‘de ihtisas yapmış, her şeye Amerikanvari yaklaşıyor.
Seyirciye çeşitli hediyeler veriyoruz, plastik top, şişme deniz yatağı, şişme deniz koltuğu ve bir de şişme ADA şeklinde bir deniz yatağı.
Benim elime fırsat geçmişi durur muyum? Başladım abartmaya: ’ Sevgili seyirciler, Plaj Voleybolu 9. Yılında hiçbir masraftan kaçmadı, Türkiye’nin cennet köşesi Alaçatı‘da bu yıl ilk defa 3 seyircimize ADA vereceğiz!’


Hoop bizim Amerikalı kızımız koşarak geldi ‘’ İlker bey ne yapıyorsunuz, insanları kandırıyorsunuz, sonra bizi dava ederler’.
Dedim ki, ‘Sevgili arkadaşım, bunlar şaka, ayrıca ben insanlara, size Heybeli adayı vereceğiz demiyorum ki, Türk halkı bu tip esprileri anlar ayrıca şişme bile olsa ADA vereceğiz!!!
Turnuvanın devam eden günlerinde ben Adaları verdim insanlarda çok memnun oldular ama kızımız ısrarla ‘Aman İlker Bey, bizi dava etmesinler’ diyor.

Maçlar devam ederken seyircilere FANTA atıyorum, insanlar havada kapıyor, hoş bir aksiyon oluyor.
Bu arada o sene POWER FM bizim müzik sponsorumuz ve Hollandalı müthiş bir perküsyon ustası var, her gün solo konser veriyor.
Bizim oyunculardan SONGÜL var O’nun eşi KAAN ÖZTÜRK de bizimle beraber, O da müthiş bir Gitarist.
Bir gün , seyircinin en kalabalık olduğu bir ortamda Kaan’la ikisi bir düet yaptı, insanlar yıllarca bu düeti konuştu. Selam olsun Kaan’a
Bir gün yine maçlar tüm hızıyla devam ederken, ben Fanta servisine başladım, tribüne Fantaları yolluyorum.
Herkes çok keyifli. Ön sıralarda bir anne kız oturuyor, 12-13 yaşlarında kız çocuğu…
O çocuğa Fantayı attım o esnada ön sıradan adamın biri yakalamak için hamle yapınca, Fanta ikisinin elinden sekip kızın kaşına çarptı.
Kız ağlamaya başladı ama kaşında çok ciddi bir hasar yok, sadece canı yandı, kaşı hafif çizildi, ben adamı azarladım, kızdan özür diledim, adam özür diledi, kıza ekstra hediyeler verdim konu kapandı.
Daha doğrusu, Fantanın Amerikalı kızı olaya dahil olana kadar!!!
Koşarak geldi , ‘Ay ay ay, neler oldu burada şimdi bunlar bizi dava ederler’ deyince  o ana kadar ‘hiç mühim değil, kazadır, olur böyle şeyler’ diyen kızın annesi, ‘evet, sizi dava edeceğim’ demez mi?
Al sana Şom ağız.
İki hafta sonra Alanya’da uluslararası bir turnuva var, kızın annesi bizim şirketi dava etti. Mahkemede delil olması için beni işten çıkarılmış gibi gösterdiler ama Alanya’da yerim ayrıldığı için gittim, sahaya çıkmadım. Üç gün insanlara yalan söyledim sesim kısıldı diye. Alanya’dan özür diliyorum.

Eveeet 1999 yılı giderayak , bir de Gölcük depremi ile kapanışı yaptı. O günleri üzüntüyle anıyor, hayatını kaybedenlere bir kez daha rahmet diliyorum.

Bu haftalık da bu kadar sevgili voleybol severler
Kalın sağlıcakla.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu