Plaj Voleybolu

Plajda 2009 Yılından Beri Süren Birliktelik

Plaj voleybolu ortaklıkları genellikle evliliklerle karşılaştırılır. Kişiler arasındaki herhangi bir ilişkide olduğu gibi, bunlar kısa ömürlü olabilir veya uzun sürebilir.
İspanyol ikilisi Pablo Herrera ve Adrian Gavira için bunlardan kesinlikle ikincisi durumunda.
İkili, 2009 yılından bu yana FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turunda ülkelerini birlikte temsil ediyor ve 141 uluslararası turnuvada sahanın aynı tarafını paylaştı. Ancak, İspanya’yı temsil etmekten daha fazlası, ikili bunu sürekli olarak harika bir şekilde yapıyorlar ve 32 erkek madalyanın 20’sinden ve İspanyol erkek takımlarının Dünya Turu’nda kazandıkları beş altından üçünde isimleri bulunuyor.
Atina 2004 Oyunlarında Javier Bosma ile Olimpiyat gümüş madalyası kazanan 38 yaşındaki Herrera ve 32 yaşındaki Gavira, 2009 yılında güçlerini birleştirdiklerinden beri iki sezonda Dünya Turu podyumuna çıkmayı kaçırdılar (2011 ve 2014).
Bununla birlikte, plaj voleybolu takımlarının uzun vadede birlikte olmaları için iyi sonuçlar nadiren yeterlidir. Bölünmelerin çoğu, tipik olarak, uzun süre birlikte dünya çapında çalışan ve seyahat eden insanlar arasında meydana gelen doğal anlaşmazlıkların birikmesinden kaynaklanmaktadır.
Ancak İspanyollar, uzun birlikteliklerinin belki de tek olumsuz yönünden kaçınmanın etkili bir yolunu buldular.
2019 FIVB Dünya Şampiyonası öncesinde Beach Major Serisine verdiği röportajda Herrera, “Sahanın içinde veya dışında tartıştığımızı sanmıyorum,” dedi. “Açıkçası bazı gerilim anlarından geçtik, ancak maçtan hemen sonra konuşuyoruz ve ortak bir şeyler buluyoruz. Biz bir aileyiz ve birbirimize hem oyuncu hem de arkadaş olarak saygı duyuyoruz. Ve bence 11 yıl oynadıktan sonra birlikte ilk günümüzden aynı tutkularımızla devam etmemizin anahtarı bu. ”
Üst düzey seviyede başarı iddiasında bulunmadan önce her ikisi de U21 FIVB Dünya Şampiyonasında madalya kazanan İspanyollar, Londra 2012 ve Rio 2016 Olimpiyatları’nda her iki durumda da dokuzuncu sırada yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu