Plaj Voleybolu

Plajda 47 Yaşında Bir Profesör

Todd Rogers’ın rekabetçi bir plaj voleybolu maçında oynamasının üzerinden 50 aydan fazla zaman geçti, ancak Olimpiyat ve dünya şampiyonu Çarşamba günü 47 yaşına girdiği için hala sporda aktif.

“Bugün evdeyim karım (Melissa), oğlum (Nate), kızım (Hannah), köpekler (Gage ve Lucy), kedi (Haziran), atlar (Melvin ve Shiloh), katır (Sophie) ve civardaki San Luis Obispo’da kadın kolej plaj voleybolu koçu ve Beach Nation’ın kurucu direktörü Rogers, “dedi.

Rogers, kariyerini 2016’da kumda bitirmeden önce, Şubat ayında California Polytechnic San Luis Obispo kolej programına başkanlık etmek üzere seçildi ve 2018’den bu yana bir konferans şampiyonası ve kolej içeren 59-21 rekor dahil 82-56 rekorunu topladı.

Rogers’ın Cal Poly oyuncularından ikisi, Temmuz 2018’de Hırvatistan’da Emily Sonny ve Torrey Van Winden’in Porec finalinde Ukrayna’nın Makhno ikizlerini (Inna ve Iryna) yendikleri bir FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu etkinliğini birlikte yakaladılar. Bir hafta sonra, Sonny ve Van Winden Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen Dünya Üniversite Oyunları’nda bronz madalya kazandı.

Profesyonel plaj spikeri Chris “Geeter” McGee tarafından “Profesör” lakaplı Rogers ayrıca Cal Poly’nin beş kort, 250 seyirci kapasiteli ve bir LED video skorbord içeren son teknoloji Plaj Voleybolu Kompleksi’nin kurulmasına yardımcı oldu.

Rogers, plaj voleybolu koçları ve her yaştan ve beceriden oyuncular için eğitim fırsatları yaratmak ve en üst düzeye çıkarmak için Patty Dodd, Bob Bertucci ve Mark Fishman ile Beach Nation projesini kurdu. Beach Nation ayrıca Genç Voleybol Derneği, Amerikan Voleybol Antrenörleri Birliği ve Amerika Plaj Voleybolu Kulüpleri ile bağlantılıdır.

Temmuz ayının ortalarında, Stafford Slick ile birlikte yedinci sırada yer aldığı ikonik Manhattan Beach Open’da yerel bir etkinlikte son rekabetçi maçı ile Rogers’ın son FIVB etkinliği, iki ay önce Cincinnati’de kendisi ve Robbie ile birlikte bir United States World Tour etkinliğinde gerçekleşti.

80 genel şampiyonluk, 149 ilk üç final ve 2 milyon doların üzerinde oynadığı 349 etkinlikle 22 sezon yurtiçi ve yurtdışı turlarda oynayan Rogers, “Herkes profesyonel bir sporcu olmak istiyor ve ben de sahilde fırsatı yakaladım” dedi.

Rogers, 24 altın madalya, 42 podyum, 51 final dört bitiş ve 60 çeyrek final karşılaşması ile 124 Dünya turu etkinliğinde yarıştı. FIVB’nin en iyi savunucusu (2006-2008), en iyi pasör (2005) ve en ilham verici oyuncu (2008) Rogers, 663 maçın 459’unu (% 69,2) FIVB kazandı.

Dünya Turu erkek takımları arasında altın madalya (23), madalya (40) ve son dört (44) ile efsanevi Brezilyalı Emanuel Rego ve Ricardo Santos (33, 58, 66) çiftine tüm zamanların ikinci sırasını alan Rogers ve Phil Dalhausser ), hem Olimpiyat (Pekin 2008) hem de dünya (Gstaad 2007) şampiyonluklarını kazanan tek Amerikan erkek takımıdır. Çift, birlikte 310-70 (% 81.6) Dünya turu maç işareti yayınladı.

Tüm rekabet yıllarında Rogers, 2007’de doğum gününde sadece bir maç oynadı ve Dalhausser Brezilya’nın Fortaleza kentinde Emanuel ve Ricardo’ya altın madalya maçı oynadı. Toplamda iki takım 11 kez karşılaştı ve Emanuel ve Ricardo yedi kez kazandı.

Rogers “dürüst olmak gerekirse o maçı hatırlamadığını” söylese de, kendisi ve Ricardo’nun “eğer bir gösteri maçında tanışırsak Emanuel ve Phil’i yeneceğini” söyledi. Her zaman bir maçı kazanabileceğimi hissediyorum. ”

Diğer uluslararası oyuncularla oynamak için Rogers, Almanya’dan (Julius Thole), Norveç’ten (Anders Mol) ve Rusya’dan (Oleg Stoyanovskiy) genç blokçularla birlikte Alman Jonas Reckermann ve Brezilyalı Rogerio ‘Para’ Ferreira’dan alıntı yaptı.
Manhattan Beach (2006-2008) ve Santa Barbara’da (2006, 2008 ve 2010) yerel unvanları Olimpiyat ve Dünya Şampiyonası altın madalyalarının yanı sıra unutulmaz anlar olarak listeleyen Rogers, kolej gibi etkinliklerin uluslararası bir versiyonunu görmek istiyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde kadın formatı.
Rogers, “Gerçekten çok eğlenceli olurdu” dedi. “Yalnızca ülkeleri değil şehirleri de temsil edebilir ve voleybol, futbol, basketbol vb. Gibi gerçek liglere izin verebilirsiniz. Birisi benim görüşüme göre daha sonra bunu deneyecek.”
İki erkek ve iki bayan takımının yer aldığı en iyi beş formatta belirleyici maça gelince, Rogers karar yarışmasının “bir kadın ve erkekten oluşan bir takımla bir kadın ve erkekten oluşan bir takım olabilir. Eminim Avrupa’da denemeler olmuştur ve beşinci oyun olarak 4’e 4 formatıyla Brezilya’ya karşı bazı oyunlarda oynadığımı biliyorum. Dediğim gibi, bunun bir noktada yapılacağını ve organizatörlerin formatla oynayacağını düşünüyorum. ”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu