ManşetPlaj Voleybolu

Plaj’da bir takımımız üst tura yükseldi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Türkiye Voleybol Federasyonu, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, SWS Sports ve Beach-it  tarafından organize edilen U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası devam ediyor.

Bu arada Dikili Belediyesi’nin organizasyonuyla İzmir’e getirilen 30 çocuk, U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nı tribünden izleyerek keyifli ve heyecanlı bir gün geçirdi.

Şampiyonada Erkekler kategorisinde ülkemizi temsil eden üç takımımız, Ana Tabloda ikinci gün 6 maç yaptı. 1 Maçı kazanan Millilerimiz beş maçtan yenilgi ile ayrıldı.

İnciraltı’ndaki Plaj Voleybolu Merkezi’nde 11 Temmuz Pazar gününe kadar sürecek şampiyonanın ikinci gününde erkeklerde Batuhan Kuru – Necmi Ayberk Güllük ikilisi, Danimarkalı Jacop Petersen – Nikola Razdorov’u 2-1 yenerek gruptan çıkmayı garantiledi. Başarılı sporcularımız, şampiyonanın ilk gününde de Yunanistan’dan Aristeidis Chandrinos – Triantafyllos Restemis’i 2-0 mağlup etmişti.
Batuhan Kuru – Necmi Ayberk Güllük çifti günün son maçında İspanyol Saucedo/Viera çiftine 2-1 yenilmesine rağmen bir üst tura yükseldi. Batuhan/Necmi çiftinin bir üst turdaki rakibi Estonya’dan Meius/Kais oldu. Millilerimiz son 24 takımın yer aldığı turdaki maçını 10 Temmuz Cumartesi günü saat 10.40’da oynayacak.

DİĞER İKİ EKİBİMİZ ELENDİ

Sabah seansında Furkan Ramazan Kaplan – Bahadır Utku Kesgin ikilisi, Macar Marcel Koch – Vilmos Szabo’ya, Sacit Kurt – Ahmet Can Tur ikilisi de Avusturyalı Ben Stockhammer – Simon Jakob’ya aynı skorlarla 2-0 yenilerek şanslarını önemli ölçüde kaybetti. Öğleden sonra seansında Ramazan Kaplan – Bahadır Utku Kesgin, Slovak Juraj Brilla – Lukas Brilla’ya, Sacit Kurt – Ahmet Can Tur da Sırp Uros Munsinja – Lazar Loboda’ya 2-0 mağlup olarak şampiyonayı galibiyet almadan tamamlayıp elendiler.

Erkelerde Millilerimizin maç sonuçları şöyle:
A Grubu:
8 Temmuz Perşembe

Batuhan Kuru/Necmi Ayberk Güllük:2 – Restemis/Chandrinos, A. (Yunanistan): 0
9 Temmuz Cuma
Batuhan Kuru/Necmi Ayberk Güllük: 2 – Petersen/Lyø (Danimarka): 1
Batuhan Kuru/Necmi Ayberk Güllük: 1 – Saucedo/Viera (İspanya): 2

C Grubu:
8 Temmuz Perşembe

Furkan Ramazan Kaplan/Bahadır Utku Kesgin: 0 – Just/Wüst (Almanya): 2
9 Temmuz Cuma
Furkan Ramazan Kaplan/Bahadır Utku Kesgin: 0 – Mikuláss Koch/Szabó (Macaristan): 2
Furkan Ramazan Kaplan/Bahadır Utku Kesgin: 0 –  Brilla J./Brilla L. (Slovakya): 2

E Grubu:
8 Temmuz Perşembe

Sacit Kurt/Ahmet Can Tür: 0 – Versteegen/Ooijman (Hollanda): 2
9 Temmuz Cuma
Sacit Kurt/Ahmet Can Tür: 0 – Stockhammer B./Krassnig N. (Avusturya): 2
Sacit Kurt/Ahmet Can Tür: 0 – Muskinja/Loboda (Sırbistan): 2

KADINLAR VEDA ETTİ

Kadınlarda seriye iyi başlayamayan Naz Akyüz – Sanem Baş ikilisi, ikinci gün Avusturyalı Anja Trailoviç – Magdelena Rabitsch’e, Irmak Gökçen – Ece Özdemir de Sırbistanlı Natasa Cikuç – Najda Cikuç’e aynı skorlarla 2-0 kaybetti. İki kadın takımımız da bu sonuçlarla gruplarında son sırayı alarak şampiyonaya veda etti. Böylelikle U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyoası’nda kadın takımımız kalmadı.

Ana tablo maçlarında Türkiye’yi kadınlarda temsil eden Nur Akyüz-Sanem Baş ve Irmak Gökçen-Ece Özdemir çiftlerinin oynadıkları maçlarda aldıkları sonuçlar ve kalan maçlara ait program şöyle:

A Grubu:
8 Temmuz Perşembe

Naz Akyüz/Sanem Baş: 1 – Antonakaki/Perdikaki (Yunansitan): 2
Naz Akyüz/Sanem Baş:  0 – Andrea/Mas (Andorra): 2
9 Temmuz Cuma
Naz Akyüz/Sanem Baş: 0  – Trailovic/Rabitsch Mag. (Avusturya): 2

F Grubu:
8 Temmuz Perşembe

Irmak Gökçen/Ece Özdemir: – 0 – Khmil/Lazarenk (Ukrayna): 2
Irmak Gökçen/Ece Özdemir: 0 – Malm/Andersson (İsveç): 2
9 Temmuz Cuma
Irmak Gökçen/Ece Özdemir: 0 – Cikuc/Cikuc (Sırbistan): 2

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu