Plaj Voleybolu

Plajda Tehlikeli İkili

Bu yaz, oyuncular hala yapılabilen birkaç turnuvaya ortak bulmak için mücadele ederken plaj voleybolunda birçok yeni eşleşmeye tanık oldu. Şimdiye kadarki en ilgi çekici takımlardan biri savunma yıldızı Florian Breer ve atletik güç kaynağı Marco Krattiger. Geçen hafta Utrecht’te Mol / Sorum, Thole / Wickler ve Samoilovs / Smedins gibi takımları yenip “Saray’ın Kralları” unvanını almak için herkesin radarına geldiler. Şu anda jüri, bu turnuvanın hızlı saha değiştirme tarzının geleneksel plaj voleyboluna ne kadar dönüştüğü konusunda hala kararını veriyor, ancak şimdiye kadar #EuroBeachVolley’de İsviçre’den genç takım güçlü bir dava açarak çeyrek finallere ilerliyor.

Bu başarıya rağmen, sadece kısa bir süredir birlikte oynuyorlar. “Yaklaşık iki ay önce birlikte oynamaya başladık. King of the Court’ta oldukça iyi oynadık ve burada gerçekten iyi bir takımı yendik (Varenhorst / van de Velde). Şimdi yarı filme gitmek istiyoruz ”dedi Florian Breer. Bir sonraki turda, grubun favorileri Samoilovs / Smedins’i 2-0’lık setler halinde yenen Liamin / Myskiv’e karşı işlerini kendilerine biçecekler.

Breer’in çabukluğu Krattiger’in devasa net varlığını tamamlayan eşleşme şimdi doğal görünse de, ekip her şeyden çok koşulların bir sonucudur. Krattiger, “Eski ortağım Nico Beeler yaralandı” dedi, “bu yüzden (Florian ile) birlikte bazı uygulamalarım oldu. Kısa sürede birlikte çok iyi çalıştığını ve sahada iyi bir ilişkimiz olduğunu gördük. Sahada da aynı tutuma sahibiz ve şu anda başarımızın büyük bir parçası. ”

Ekip şu anda EuroBeachVolley’de mümkün olan en iyi sonucu almaya odaklanırken, uzun vadede hedefleri yüksek. Olimpiyat noktasının söz konusu olduğu Kıta Kupası için tüm kış zorlu bir hazırlık yapacaklar. Her iki oyuncu daha önce Breer için U17 Dünya Şampiyonası altın ve Krattiger için geçen yaz Edmonton 3 yıldızında altın madalya ile eski ortağı Beeler ile birlikte başarı elde ederken, takımın şu anki yinelemesinde pek çok kişi dikkat çekiyor. Krattiger / Breer, yıllarca dikkat etmesi gereken bir ekip olacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu