Podrascanin rekor kırdı

0
88

Sırp oyuncu Marko Podrascanin, 2021 VNL’de İran’ı yenerken Sırbistan formasıyla 300. maçına çıktı.
Deneyimli oyuncu İran karşısında takımının yaptığı 12 bloktan sekizini gerçekleştirirken de kendi rekorunu kırdı. Podrascanin’in bu performansı, kendisini 2019’da ABD’li Max Holt tarafından Fransa’ya karşı oynanan maçta tek bir VNL maçında en çok blok yapan ikinci oyuncu olmasına sağladı.

Karşılaşma sonrası Sırp oyuncular, 2021 VNL’de Milli Takım ile 300. maçı kutlarken kaptanları Marko Podrascanin’i omuzlarına aldılar.

Gerçekten gurur duyuyorum
33 Yaşındaki Podrascanin İran maçından sonra duygularını şu şekilde ifade etti. “Umarım takımım, ailem ve tüm voleybol taraftarları şimdiye kadarki kariyerimle gurur duyuyordur, ancak durmayacağım, daha fazla oynamak istiyorum çünkü bu beni çok tatmin ediyor ve oynamak harika bir duygu.”
Çifte Avrupa şampiyonu (2011 ve 2019) ve 2010 Dünya Şampiyonası bronz madalyası da ülkesini temsil etmekten gurur duyuyorum.

“Sırbistan’ı temsil etmek çok şey ifade ediyor.” Voleybola 2000 yılında milli takımımızın Sidney’deki Olimpiyat Oyunlarını kazandığı zaman başladım. Bu bizim igibi genç oyuncular çok önemliydi. Son 15-16 yıldır Türkiye’nin en iyi takımlarından birinde oynadım. Dünya ve Avrupa’da birçok madalya kazandık. Eve her madalya ile döndüğümüzde çok gurur duyuyorum. Bu, halkımı, özellikle ailemi ve çocuklarımı gerçekten mutlu ediyor.”

Podrascanin, kısa ve uzun vadeli gelecek düşüncelerini de şöyle açıklıyor:
“Bugün için yaşıyorum. Bugün özel bir gün ve büyük bir zafer benim için. Gerçekten iyi oynadık. Geleceğimi planlamıyorum ya da Avrupa veya Dünya Şampiyonaları için hedefler koymuyorum. Harika bir takımımız var elimizde bir fırsat var. Final Four’a gitmek istiyoruz. Bu bizim için harika bir sonuç olacak çünkü bu maç programı ve sistem gerçekten zor. Polonya, Brezilya, Fransa gibi diğer takımlar gibi yedek kulübesinde çok iyi oyunculara sahip değiliz bu yüzden her takıma karşı aldığımız galibiyet bizim için çok önemli. Buraya Petric olmadan geldik, dünyanın en iyi orta blokçularından biri olan Lisinac’ı kaybettik. Bu yüzden Final Four’da olmak milli takımımız için harika bir sonuç olacak.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here