Avrupa

Polonya Voleybolunun Yükselen Yıldızı: Julia Orzol

Koronavirüs ve karantina durumu her şeyi bir şekilde bozdu. Üç ay ara verdik. Şu anda Zenica’daki Avrupa Şampiyonası’nda yarışan Polonya’nın U19 milli takımının kaptanı Julia Orzol, “Şimdi sadece oynamak ve en iyi tarafımızı göstermek istiyoruz” diyor.

Orzol, Polonya Takımının sahada ve saha dışında mutlak lideri. Polonya takımı Wie cmyca Stężyca’nın 186 cm boyundaki oyuncusu 11 Ekim 2002’de doğdu. Orzol aslen Polonya’nın kuzeyinde ‘Binler Ülkesi’ olarak bilinen bir bölgede bulunan 175.000 nüfuslu bir şehir olan Olsztyn’den geliyor.

Okula gittiği Varşova yakınlarındaki Legionowo’da birkaç yıl geçirdi. Çok genç yaşta profesyonel bir oyuncu olma fırsatı buldu, ancak farklı bir şekilde karar verdi ve evine daha yakın olan Stezyca’da bir kulübe transfer oldu. Liseyi bir yılda bitirdiğinde, büyük olasılıkla, üniversite voleybolu oynama ve aynı zamanda akademik eğitimine devam etme fırsatı bulacağı ABD’nin Wisconsin şehrine taşınacak.

Julia 10 yıldır voleybol oynuyor ve bu sporun onun ayrılmaz bir parçası olduğunu ve voleybolsuz bir hayatı hayal edemediğini söylüyor. “Karantina ve koronavirüs ile ilgili tüm durum bir şekilde her şeyi bozdu. Üç ay ara verdik. Sadece oynayabileceğimizin en iyisini yapmak istiyoruz. Bu yalnızca ilk adım ”diyor Orzol.

Polonya U19 milli takımının kaptanı olmaktan gurur duyuyor: “Takımdaki atmosfer harika! Bu turnuva için iki aydır hazırlık yaptık ve takım arkadaşlarımla oynamak büyük bir zevk! Bu, yaş grubu yarışmalarında birlikte oynayabileceğimiz son turnuvalardan biri ve sahada birlikte geçirdiğimiz her dakikanın tadını çıkarıyoruz! ”

Polonya baş antrenörü Wieslaw Popik, Julia Orzol’un bir takım lideri ve kaptanın özü olduğunu söylüyor. Beyaz-Kırmızılar, Perşembe günü Sırbistan’ı Zenica’da kıta turnuvasının yarı finalinde tehlikede olan bir şekilde oynadıklarında Julia’ya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyacaklar.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu