Plaj Voleybolu

Polonya’da Benzeri Görülmemiş Bir Seri: PreZerp Grand Prix

 Benzeri görülmemiş PreZero Grand Prix serisi başladı. Bu seride en iyi Polonya kulüplerinden oyuncuların katıldığı maçlar bu sefer kapalı alanda değil kumda oynadı. Bu, Polonya Voleybol Ligi’nin koronavirüs pandemisinin neden olduğu rekabetçi Voleybolun uzun süredir yokluğuna verdiği cevap oldu.

Elit PlusLiga ve TAURON Liga’nın en iyi voleybolcuları ilk olarak Krakow’da yarıştılar ve ikinci hafta da Varşova’da Monta Beach Volley Club’da yolculuklarına devam edecekler. Büyük final ise Gdansk’ta gerçekleştirildi.

PreZero Grand Prix yenilikçi bir fikirdir. Polonya Voleybol Ligi, tanıtımıyla en zor ve zorlu zamanlarda bile yaratıcı ve hızlı hareket edebildiklerini gösterdi. Polonya’da başka hiçbir spor ligi bu kadar kısa sürede bu kadar büyük ölçekli bir turnuva yaratmaya karar vermedi.

“İş dünyasının tepkisinden çok etkilendim Polonya Voleybol Ligi Başkanı, eski bir oyuncu ve 2014 Dünya Şampiyonu Pawel Zagumny, desteklerini takdir ediyorum ”diyor. “Lig oyuncularımız için yaz oyunları fikrini inşa ediyor ve geliştiriyoruz ve bu, koronavirüs çağında tek seferlik olmamalı. Lig oyuncularının yaz tatillerinde de mücadele etmesine olanak tanıyan düzenli bir etkinlik olmasını istiyoruz. Pek çok ortağın bizimle yeni ve dinamik bir ürün yaratmak istemesine sevindim ”diye ekliyor.

PreZero Grand Prix oyunları üç hafta sonu devam etti. PlusLiga ve TAURON 1. League’den on altı takım dört gruba ayrıldı ve her gruptan en iyi iki takımın son aşamaya ilerlediği bir eleme turnuvası halinde oynandı. Kumda aksiyonla, her takım dört oyuncudan oluşurken kadro en fazla sekiz oyuncudan oluştu. Oyunun kuralları, ‘sıradan’ bir Voleybol sahası ile aynı boyutlara sahip olan saha voleybolu ile aynıdır. Buna ek olarak, kadınlar turnuvasında sekiz takım yarışıyor.

Etkinlik 24 Temmuz’da Krakow’da başladı, Polonya ligleri Eylül ayında devam etmeyi planlıyordu bu nedenle Grand Prix yaklaşan kapalı sezonun tanıtımına çok yardımcı oluyor. “Pazarlama ve spor açısından önemli bir konu,” diye vurguluyor 2014 FIVB Dünya Şampiyonası MVP’si Mariusz Wlazly, kariyerinin neredeyse tamamını PGE Skra BELCHATOW’da geçirdikten sonra şimdi Trefl GDANSK’da oynayacak. “Voleybol ligine dönüyoruz ve nihayet yeni bir normale dönme hakkında konuşabileceğiz.”

Polsat Televizyonu, üç ev sahibi şehrin her birine özel taraftar bölgeleri ve standları ile tüm maçları canlı olarak yayınladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu